Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє реалізація постанови КМУ №996 покращенню рівня і якості суспільного діалогу в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 7
 • 25Чер2009

  22 червня на нашому сайті був оприлюднений матеріал «Уряд хоче зняти відповідальність за виконання Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства?». Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі пояснення начальника Управління у зв’язках з громадськістю Секретаріату КМУ Наталії Костянтинівни Дніпренко з приводу питань, які викликали наше занепокоєння.

  Про концептуальні зміни у Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства не йдеться. Йдеться про зміни до порядку формування планів, про завдання, які стосуються виключно внутрішніх питань координації роботи в цьому напрямку в середині системи органів виконавчої влади.

  Розвиток громадянського суспільства – це цілком новий для органів влади напрямок роботи.

  Ми мали довгу дискусію, в якій, до речі, брали участь громадські організації, про те, який з органів влади має координувати цю роботу. Йдеться про весь цикл діяльності від розробки планів, координації в процесі їхнього виконання, контролю, аналізу та оприлюднення результатів виконання планів.

  Типово, це має бути якийсь центральний орган виконавчої влади. Попри загальне розуміння цього, такий орган на сьогоднішній день не визначений.

  Наше управління запропонувало, аби координацію здійснювало Міністерство юстиції або Головдержслужба. Мінюст, в свою чергу, запропонував нас. Однак, ця робота відповідно до  Закону «Про Кабінет Міністрів» не є функцією Секретаріату Кабінету Міністрів, який здійснює організаційне,   експертно-аналітичне,  правове,  інформаційне  та матеріально-технічне забезпечення  діяльності  Кабінету  Міністрів України. Це функція якогось міністерства або центрального органу виконавчої влади. І тут, на наше переконання, активну позицію має зайняти громадянське суспільство.

  Повертаючись до завдання щодо внесення змін до Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства, яке отримало Міністерство юстиції, зазначу, що йдеться не про відмову від звітності, а про відмову від формування кожного року одного єдиного для всіх органів виконавчої влади плану. Метою цих змін, в умовах, які склались, є практична неможливість в розумні терміни написати в єдиному плані конкретні та змістовні заходи кожного органу виконавчої влади. Адже таких органів є більше 80-ти, якщо рахувати разом з обласними державними адміністраціями. Відповідно, якщо й надалі зберігати практику формування єдиного плану, ми знову і знову одержуватимемо стандартний, типовий і недуже конкретний документ, виконання якого доволі складно контролювати, і громадянському суспільству, і тому органу виконавчої влади, на який будуть покладені контрольні функції. Крім того, запропоновані зміни до Концепції сприятимуть скороченню часу на підготовку планів і відповідному збільшенню часу на їхнє виконання.

  Тож у дорученні, яке отримало Міністерство юстиції, йшлося про зміни процедури формування планів з реалізації Концепції. Що б кожний орган виконавчої влади самостійно розробляв річний план своїх заходів, оприлюднював цей план, а також інформацію про його виконання на своєму офіційному сайті, а копію того плану направляв до Кабінету Міністрів. На наше переконання, така процедура значно посилить можливості громадського контролю за виконанням Концепції.

  Органи виконавчої влади вже отримали доручення підготувати та надіслати нам до 1 липня свої річні плани з реалізації Концепції. На сьогодні ми вже отримали декілька таких планів. Але ці плани мають ту ж саму системну ваду, якої ми прагнемо позбутись. А саме – неконкретність. Тому ми розробили та надіслали до органів виконавчої влади зразок плану на 6 сторінках, аби вони зрозуміли, якими мають бути їхні плани.

  Коли розроблялось розпорядження Кабінету Міністрів № 1035-р від 21.11.07, ми вважали, що єдиний план буде краще слугувати завданням розвитку громадянського суспільства, але практика внесла свої корективи, і ми дійшли думки про доцільність, так би мовити, децентралізувати цей процес. Фактично, йдеться про зміни, які стосуються безпосередньо внутрішньої діяльності органів влади.

  Наш нинішній підхід полягає в тому, аби дати органам виконавчої влади можливість швидше переходити від формування планів до їхнього виконання, а громадянському суспільству,– більш оперативно та ефективно контролювати діяльність влади. Ми переконані в тому, що без такого контролю з боку громадянського суспільства жодні внутрішні звіти не забезпечать поступу в реалізації Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства.

  Як і раніше, ми готові до спільної з організаціями громадянського суспільства роботи, спрямованої на вдосконалення нашої діяльності щодо реалізації Концепції. Ми готові надавати інформацію громадським організаціям, готові отримувати від них та обговорювати з ними пропозиції. Однак, маю відзначити, що, на жаль, дуже мало організацій громадянського суспільства проявляють активність у цьому напрямку.  Це ми спостерігаємо, зокрема, на прикладі нашого сайту «Громадянське суспільство і влада». До речі, дякуємо сайтам “Майдан” та “Влада і Суспільство” за допомогу у поширенні інформації про цей урядовий Інтернет-ресурс.

  Коментар сайту «Влада і Суспільство».

  Пояснення  пані Дніпренко дозволи нам зрозуміти, власне, що відбувається. Частково наші побоювання щодо подальшої долі реалізації Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства були зняті.

  Однак, ми добре знаємо стиль роботи українського чиновництва, особливо його схильність не робити тієї роботи, за ненадання звіту про виконання якої, легко отримати неприємності по службі. Тому ми, не піддаючи сумніву доцільність децентралізації процесу виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України №1035-р від 21.11.07, все ж наголошуємо на необхідності збереження обов’язкового характеру звітування органами виконавчої влади про свою річну діяльність з виконання зазначеного Розпорядження. Більше того, ми наполягаємо, аби такі звіти були публічними, а не мали характер внутрішнього документу системи органів виконавчої влади, який вони мають зараз.

  На наше переконання найбільш позитивним наслідком, який варто очікувати від децентралізації, це можливість оперативного отримання інформації про перебіг виконання розпорядження та власного річного плану діяльності на офіційному сайті органу виконавчої влади. Звичайно, якщо оприлюднення такої інформації матиме обов’язковий характер.

  Додано Віктор Гарбар @ 17:00

  Переглядів 1 515
  1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (голосів 1, оцінка: 5,00 з 5)
  Loading...

Коментування вимкнено

WP_Orange_Techno
 • Микола Дмитренко Says:

  Шановні ініціатори пректу!

  Громадський рух небайдужих громадян – це, на моє переконання, єдино-можливий шлях до змін на краще життя громадян.
  Однак….
  На власному життєвому прикладі переконався і маю документальні докази про існування філіалу організованого злочинного угрупування в Україні, яке через ситему Генеральної прокуратури та інших державних органів здійснює таємну злочинну діяльність по недопущенню в Україні діяльності незалежних громадських організацій патріотичного спрямування.
  Хто має сумніви пропоную поцікавитись долею громадської організації Київської міської спілки споживачів “Світоч” за адресою м.Київ, пр.Відрадний, 55 та її керівника, яка зареєстрована в 1995році Міністерством юстиції України і формально існую на сьогодняшній день
  Ініціатор обєднання здорових суспільних сил навколо спільної, стратегічної мети – Української Програми розвитку “Спільна дія” в рамках Української Духовної Республіки Микола Дмитренко

Theme Tweaker by Unreal