Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє реалізація постанови КМУ №996 покращенню рівня і якості суспільного діалогу в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 7
 • 24Вер2013

  Для мешканців села Недайвода Криворізького району Дніпропетровської області ці вересневі дні позначилися справжнім шоком: два десятки міліцейських, майже, як під час давно забутих облав, у пошуках  доказів складу злочину методично прочісували село, допитуючи кожного мешканця. Голова районної ради, екс-депутат Верховної ради України пан Мельник Володимир Сергійович власною особою доклався до пошукових робіт, намагаючись не пропустити можливого проведення позачергової сесії сільської ради, своєю присутністю вплинути на волевиявлення сільських депутатів і особисто оцінити зібрані громадськістю підписи. Адже саме підписи зчинили мобілізацію всіх наявних у районі правоохоронців і стали приводом  для порушення кримінальної справи номер 12013040450001028 за ознаками ст. 353 Карного кодексу України («Самовільне присвоєння владних повноважень чи звання посадової особи») щодо громадянина Дьякова Миколи Миколайовича. А дії його, з огляду на пануючі в області, та й у всій Україні, порядки, насправді несуть неабиякі загрози для існуючого безальтернативного формування владного апарату.  

  Микола Миколайович разом  зі своєю дружиною Світланою  Вікторівною, депутатом сільської  ради, наважилися стати ініціаторами  створення Територіальної громади села Недайвода. Створений комітет громадських представників зібрав 467 підписів односельців та голоси дев’яти громадських представників, що на 115 підписів перевищило передбачену законом норму з розрахунку на загальну кількість мешканців села. 11 серпня 2013 року на зборах представників була створена перша за народною ініціативою на Дніпропетровщині територіальна громада, головою якої було обрано пана Дьякова, і прийнятий статут громади. Статут складений у відповідності з українським законодавством, містить посилання на міжнародні норми і прийнятий за прописаними законом процедурами.

  Чашу терпіння районних  бонз переповнило звернення голови  Територіальної громади до сільської  ради з проханням зареєструвати громаду на позачерговій сесії. Ось тоді голова сільської ради пані Трюхан Людмила Василівна, яка до цього вичікувально спостерігала за громадською активністю, і подала заяву про викритий нею «злочин», вчинений головою новоствореної Територіальної громади.

  Вражаюча безпардонність влади району у протистоянні творенню громадських інституцій викликає подив і протести з боку широкої громадськості. 19-го вересня учасники Автомайдану – активісти Асамблеї малого та середнього бізнесу  України та Вільного простору, партнерських організацій з українськими громадами – провели солідарну зустріч з громадою села Недайвода та представниками громадських організацій міста Кривого Рогу. Незалежні ЗМІ взяли під контроль і відстежують гідні подиву потуги замшавілої влади.

  А тим часом «слідчі»  дії, парадоксальні за своїм  задумом, тривають…

  Микола Коробко

  Додано Віктор Гарбар @ 04:33

  Переглядів 1 524
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal