Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє нинішня влада розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 17
 • 29Тра2013

  Коаліція громадських організацій представила проміжний альтернативний звіт впровадження ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд»

  28 травня 2013 року Координаційна рада з питань реалізації в Україні ПВУ-ініціативи заслухала проект звіту Уряду про стан впровадження в Україні ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» (OpenGovernmentPartnership).

  З метою забезпечення альтернативної оцінки результатів діяльності Уряду в напрямку впровадження ПВУ-ініціативи коаліцією з 10 моніторингових громадських організацій України було проведено комплексний моніторинг Плану заходів України з впровадження Ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд». Оцінювалась діяльність центральних та місцевих органів влади, задіяних у реалізації Плану заходів в період травень 2012-травень 2013 року.

  Джерелами інформації для громадських моніторів стали офіційні відповіді органів влади, публічно доступна інформація, а також дані власних спостережень експертів.

  Наведені висновки є попередніми та будуть уточнені не пізніше 1 липня 2013 року.

  Моніторинговий звіт є публічним та загальнодоступним для ознайомлення та критики на сайті http://ti-ukraine.org/what-we-do/research/2756.html

  Ми просимо долучитися всю небайдужу громадськість і коментувати звіт протягом травня-червня.

  Рекомендації громадськості ми чекаємо на електронну пошту ogp@ti-ukraine.org

  Контактна особа – Дмитро Деменський

  ###

  Контакт для медіа:

  Ольга Тимченко, керівник інформаційної служби

  Transparency International Україна

  м.т. 050-352-96-18, р.т. 044 360-52-42,

  e-mail: tymchenko@ti-ukraine.org

  www.ti-ukraine.org

  Довідково: Творче об’єднання «ТОРО» є Представництвом в Україні Transparency International – глобальної антикорупційної неурядової організації, що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу. Місія Творчого об’єднання «ТОРО»: обмежити збільшення рівня корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності і доброчесності публічної влади і громадянського суспільства. Дізнатися більше про діяльність організації можна на сайті www.ti-ukraine.org.

  ###

   

  Громадська оцінка результатів першого року впровадження в Україні ініціативи Партнерство Відкритий Уряд

  Попередні результати

  Замість вступу

  20 вересня 2011 р. в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн-засновниць (Бразилія, Сполучені Штати Америки, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка, Великобританія) започаткували міжнародну ініціативу «Партнерство Відкритий Уряд»1 (далі – ПВУ). ПВУ спрямоване на підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності державних органів, підтримку залучення інститутів громадянського суспільства до формування державної політики, впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні. Станом на 01 січня 2013 р. 57 країн є членами Партнерства.

  Україна приєдналася до ПВУ-ініціативи відразу після її проголошення. До квітня 2012 року тривала розробка національного плану з впровадження ініціативи. План дій України2 охоплює чотири важливі пріоритети: 1) залучення громадянського суспільства до державної політики; 2) забезпечення доступу до публічної інформації, 3) запобігання та протидія корупції; 4) сприяння ефективному управлінню через вдосконалення адміністративних послуг та впровадження електронного врядування. План дій України був схвалений Керівним комітетом глобальної ініціативи.

  Із травня 2012 року розпочалося фактичне впровадження ініціативи. Для цього Кабінет Міністрів затвердив план заходів з впровадження ПВУ-Ініціативи3. Планом передбачено супроводження у парламенті та розроблення проектів законів, спрямованих на покращення взаємодії органів влади з громадськістю, створення сприятливих умов діяльності інститутів громадянського суспільства, розвиток місцевого самоврядування. Також передбачено комплекс заходів із забезпечення доступу до публічної інформації, забезпечення імплементації в Україні Ініціативи щодо прозорості видобувних галузей (ЕІТІ). Значна частина заходів плану присвячена питанню протидії корупції. Велику увагу приділено питанням впровадження технологій електронного урядування та розвитку електронної демократії. Так, заплановано впровадження системи електронної взаємодії органів влади, створення та забезпечення функціонування автоматизованої системи “Єдине вікно подання електронної звітності”, впровадження проекту “Електронний регіон”, зокрема пілотних проектів “Електронна Дніпропетровщина” та “Електронна столиця”.

  Координацію дій органів виконавчої влади з реалізації Ініціативи Урядом покладене на Координаційну раду з питань реалізації в Україні ПВУ-ініціативи4, яку очолює віце-прем’єр-міністр. До складу ради увійшли представники органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства, голови громадських рад при центральних та місцевих органах влади, експерти та науковці. Основними завданнями Координаційної ради є: сприяння забезпеченню координації заходів з реалізації Ініціативи в Україні, проведення аналізу стану реалізації Ініціативи, сприяння забезпеченню відкритості та прозорості процесу реалізації Ініціативи, залучення до нього інститутів громадянського суспільства, співпраця з Керівним комітетом Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”, іншими міжнародними організаціями.

  Про що цей звіт?

  28 травня 2013 року Координаційна рада з питань реалізації в Україні ПВУ-ініціативи має заслухати проект звіту Уряду про стан впровадження в Україні ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд».

  З метою забезпечення альтернативної оцінки результатів діяльності Уряду в напрямку впровадження ПВУ-ініціативи коаліцією з 10 моніторингових громадських організацій України5 було проведено комплексний моніторинг Плану заходів України з впровадження Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд”. Оцінювалась діяльність центральних та місцевих органів влади, задіяних у реалізації Плану заходів в період травень 2012-травень 2013 року.

  Джерелами інформації для громадських моніторів стали офіційні відповіді органів влади, публічно доступна інформація, а також дані власних спостережень експертів.

  Наведені висновки є попередніми та будуть уточнені не пізніше 1 липня 2013 року.

  Моніторинговий звіт є публічним та загальнодоступним для ознайомлення та критики на сайті www.tiukraine.org

  Громадські експерти щиро дякують та сприяння у здійсненні моніторингу згаданим у звіті органам публічної влади та за постійну підтримку зусиль Міжнародному Фонду Відродження.

  Повний текст звіту

  Додано Віктор Гарбар @ 12:46

  Переглядів 1 566
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal