Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє "третій сектор" розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 17
 • 28Тра2013

  Transparency International Україна вимагає від В.Януковича втрутитися в ситуацію у Національній академії державного управління при Президентові України (НАДУ) з метою відновлення антикорупційного навчання публічних службовців. Про це йдеться у зверненні організації до глави держави.

  Як стало відомо TransparencyInternational Україна, в президентській академії держуправління зняли з викладання постійно діючий курс «Запобігання та протидія корупції». Розроблений ученими НАДУ в 2011 році, цей курс був єдиною в Україні цілісною антикорупційною навчальною програмою, зорієнтованою на підготовку магістрів у галузі знань «державне управління». Для його впровадження викладацький склад НАДУ розробив методичні матеріали, навчальні посібники та підручники, які оновлювалися кожного року в залежності від розвитку антикорупційного законодавства тощо.

  Незважаючи на тривалі спроби викладачів зробити цей курс обовязковим для вивчення слухачами НАДУ, він до останнього часу залишався в статусі факультативного. Тому згодом зацікавленим слухачам довелося справляти плату за його вивчення. За результатами останнього засідання Вченої ради НАДУ, що відбулося в травні ц.р., навчальний курс «Запобігання та протидія корупції» був узагалі вилучений із навчального плану.

  «Такий стан справ вкотре розкриває уявну важливість наукових антикорупційних розробок для уряду України. Вони стають непотрібними владі наступного ж дня після ствердного звіту міжнародних аудиторів. Саме так зривається Національна антикорупційна стратегія, затверджена главою держави, й ніхто за це не притягається до відповідальності. Ми закликаємо Віктора Януковича взяти цю проблему під особистий контроль і негайно відновити антикорупційне навчання публічних службовців», – наголосив виконавчий директор TransparencyInternational Україна Олексій Хмара.

  Як відомо, серед головних завдань Національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 рр., схваленої Указом Президента України від 21 жовтня 2011 року №1001/2011, визначено «формування антикорупційної правосвідомості громадян шляхом запровадження соціально-просвітницьких програм, створення системи антикорупційної освіти в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, незалежно від форми власності». У своєму останньому звіті Група держав Ради Європи проти корупції (GRECO) відзначила позитивні зрушення в проведенні антикорупційних тренінгів для українських держслужбовців.

  Водночас, системна робота з впровадження антикорупційної освіти в Україні не проводиться. Як свідчить звіт Мін’юсту про результати проведення заходів щодо запобігання та протидії корупції, «протягом 2012 року Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України не реалізовувалися заходи щодо запровадження у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах освітніх програм, тематичних занять з питань протидії корупції».

  ###

  Контакт для медіа:

  Ольга Тимченко, керівник інформаційної служби

  Transparency International Україна

  м.т. 050-352-96-18, р.т. 044 360-52-42,

  e-mail: tymchenko@ti-ukraine.org

  www.ti-ukraine.org

  Довідково: Творче об’єднання «ТОРО» є Представництвом в Україні Transparency International – глобальної антикорупційної неурядової організації, що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу. Місія Творчого об’єднання «ТОРО»: обмежити збільшення рівня корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності і доброчесності публічної влади і громадянського суспільства. Дізнатися більше про діяльність організації можна на сайті www.ti-ukraine.org.

  Додано Віктор Гарбар @ 14:12

  Переглядів 1 532
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal