Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє "третій сектор" розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 7
 • 28Лют2013

  Асоціація  українських  банків  направила до профільного парламентського Комітету з  питань  фінансів і банківської діяльності зауваження та пропозиції до законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мінімізації ризиків фізичних осіб на фінансовому  ринку та  підвищення надійності фінансових установ» (№ 0971).

   

  Як наголошують в АУБ, проведений аналіз показав, що запропонований законопроект в існуючому в Україні законодавчому полі не досягає поставленої мети щодо забезпечення учасників ринку об’єктивною професійною інформацією про реальну кредитоспроможність позичальників та емітентів. Зокрема, через відсутність базового закону про рейтингування, у зв’язку з чим процедури надання кредитних рейтингів носять суб’єктивний характер.

   

  Так само не сприятимуть стабільності банківського сектора і запропоновані законопроектом зміни до закону «Про Національний банк України», якими встановлюється право НБУ визначати перелік рейтингових агентств, кредитні рейтинги яких використовуються у сфері банківського регулювання та нагляду. Як відзначають в АУБ, відсутність чіткого переліку випадків, коли вимагатиметься наявність кредитного рейтингу лише від визнаного НБУ рейтингового агентства, може призвести до витиснення з ринку рейтингових агентств, які не увійшли до переліку НБУ. Також законопроект не визначає умов відбору НБУ рейтингових агентств, що створює підґрунтя для корупції та надає підстави для ще більшого посилення сумнівів у об’єктивності та професіоналізмі встановлених кредитних рейтингів.

   

  Ці та інші зміни і доповнення (зокрема, щодо формування резервів під кредити та цінні папери з врахуванням кредитних рейтингів) в АУБ вважають недоцільними з огляду на суб’єктивність встановлення рейтингових оцінок та значне, у разі їх прийняття, зростання витрат банків та позичальників і емітентів на проведення процедур з рейтингування, що стане додатковим гальмом у процесі відновлення кредитування економіки.

   

  З огляду на це АУБ звернулась до профільного парламентського Комітету з  питань  фінансів і банківської діяльності з обґрунтуванням необхідності відхилити законопроект № 0971 при розгляді його у другому читанні. Натомість АУБ запропонувала зосередити зусилля парламентарів на розробці базового закону про систему кредитних рейтингів, який би регулював питання діяльності та відповідальності рейтингових агентств, зокрема передбачав прозору та дієву систему надання кредитних рейтингів банкам з об`єктивними підходами до оцінки банків з різними розмірами капіталу та активів.

   

  Прес-служба
  Асоціації українських банків

  Додано Віктор Гарбар @ 19:34

  Переглядів 487
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal