Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє нинішня влада розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 7
 • 06Лют2013

  Експерти Transparency International Україна проаналізували відкритість сайтів органів влади у сфері державних закупівель. Дослідження виявило, що всі без виключення державі вебпортали не публікують навіть необхідний мінімум даних. За результатами громадського моніторингу складено рейтинг тендерної відкритості сайтів органів публічної влади.

  У вибірку ввійшли сайти всіх міністерств, обласних державних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади з особливим статусом, 25 найкомфортніших для проживання міст України і 26 держпідприємств, що оперували найбільшими обсягами держзакупівель у 2012 році. Експерти перевіряли змістовне наповнення офіційних сайтів інформацію щодо державних закупівель, а також практичність її використання.

  Кожен веб-сайт оцінювався за 28 показниками, згрупованими у 6 тематичних блоків:
  1. Етап планування закупівлі;
  2. Етап оголошення проведення закупівлі;
  3. Етап вибору постачальника-переможця;
  4. Етап реалізації закупівлі;
  5. Етап завершення реалізації закупівлі;
  6. Практичність використання.

  Лідером рейтингу виявилося держпідприємство НАЕК «Енергоатом», яке набрало 22 бали. Одразу за ним з мінімальним відставанням слідують три міських ради – Рівненська (21 бал), Броварська, Київської області (19 балів) і Севастопольська (19 балів). Також в десятку лідерів увійшли: Державна митна служба України, Івано-Франківська міська рада, Міністерство екології та природних ресурсів України, Мукачівська міська рада, Миколаївська ОДА, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.
  При цьому абсолютні аутсайдери рейтингу набрали лише по 2 бали зі 111 можливих – це Трускавецька міська рада (Львівська область), Бучацька міська рада (Київська область), а також Рада міністрів Криму.

  За словами президента Transparency International-Україна Олексія Хмари, жоден з досліджуваних порталів не дотягнув до мінімально необхідного рівня. «Ми сподівалися побачити результати вище 50 балів зі 111 можливих, а виявилося, що лідер рейтингу набрав тільки 22 бали. Нажаль, можна констатувати, що діюча система оприлюднення інформації не досягла головної поставленої мети – проведення чесних держзакупівель, і це стосується як лідерів, так і аутсайдерів рейтингу», – підкреслив експерт.

  Найкритичнішим для органів влади став етап реалізації проектів – на сайтах не публікують ніякої інформації з приводу того, як витрачаються державні кошти. Крім того, з’ясувалося, що деякі міністерства, обласні державні адміністрації, міськвиконкоми, центральні органи виконавчої влади та підприємства-лідери найбільших держзакупівель 2012 року просто не мають на своєму сайті такої рубрики як «Державні закупівлі» чи «Конкурсні торги». За словами Дмитра Деменського, координатора проекту: «Якби не нараховувалися бали за зручність користування сайтом, то взагалі мало б хто піднявся вище рівня 10% відкритості, що свідчить про тотальну байдужість влади до цієї теми»

  graf1_preview_finaly

  graf2_preview_finaly

  graf3_preview_finaly

  ###
  Контакт для ЗМІ:
  Ольга Тимченко, керівник інформаційної служби
  Transparency International Україна
  м.т. 050-352-96-18, р.т. 044 360-52-42,
  e-mail: tymchenko@ti-ukraine.org
  www.ti-ukraine.org

  Довідково: Творче об’єднання «ТОРО» є Представництвом в Україні Transparency International – глобальної антикорупційної неурядової організації, що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу. Місія Творчого об’єднання «ТОРО»: обмежити збільшення рівня корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності і доброчесності публічної влади і громадянського суспільства. Дізнатися більше про діяльність організації можна на сайті www.ti-ukraine.org.

  Додано Віктор Гарбар @ 00:56

  Переглядів 548
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal