Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє нинішня влада розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 7
 • 01Лют2013

  Міжнародна організація IBP (Internatinal Budget Partnership) оприлюднила дослідження відкритості бюджетів в Україні за 2012 рік. Це дослідження (http://internationalbudget.org/what-we-do/open-budget-survey/) проводиться кожні два роки шляхом експертного аналізу ситуації в країні.

  В 2012 році індекс відкритості бюджетів в Україні складає 54 пункти з 100 можливих, що не набагато перевищує середній показник по країнах, що досліджуються, проте в порівнянні з 2010 роком Україна опустилася в рейтингу на 8 пунктів.

  На думку директора Центру Політичних Студій та Аналітики Віктора Тарана до ключових причин, що призвели до падіння рейтингує стало:
  – недостатня залученість влади громадськості на етапі підготовки проектів місцевих бюджетів,
  – не оприлюднення на сайтах органів влади прийнятих бюджетів разом з усіма додатками, в яких розписана інформація про всі доходи та видатки відповідного органу влади, закритість звітів (піврічного та за результатами роботи за девять місяців) про виконання бюджету,
  – недостатній рівень доступності громадян до бюджетної документації,
  – низький рівень подачі інформації в річному звіті про виконання бюджету та відсутність в Україні громадського бюджету

  На думку експерта Центру Володимира Тарная, однією з ключових проблем в даному напрямку є відсутність в громадян відчуття того, що саме їхнім коштом розпоряджаються чиновники на місцях, і ефективність використання цих коштів повинна контролюватися громадою. Тому громадськості для покращення цієї ситуації потрібно рухатися двома шляхами:
  -здійснювати тиск на органи влади, щоб вони оприлюднювали на своїх сайтах ВСЮ інформацію, яка стосується перебігу бюджетного процесу протягом року та впроваджували у себе систему громадського бюджету;
  -проводити інформаційно-просвітницькі кампанії направлені на розяснення громадськості важливість здійснення систематичного контролю за бюджетним процесом.

  Власне, на досягнення цих цілей і працює Центр останні кілька років. “Зараз громадськість є відносно пасивною в питаннях громадського контролю, через те, що більшість населення України не розбирається в бюджетній системі, а органи влади не надають відповідної інформації у повній мірі та у доступній формі. Тому становлення та розбудова системи ефективного громадського контролю в Україні є надзвичайно важливою та актуально” – підсумував директор Центру Політичних Студій та Аналітики Віктор Таран

  Джерело: сайт Центру Політичних Студій та Аналітики

  Додано Віктор Гарбар @ 16:36

  Переглядів 511
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal