Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє нинішня влада розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 7
 • 26Січ2013

  Громадська антикорупційна експертиза – чи не єдиний дієвий метод контролю за нормативно-правовими актами які можуть містити вигідні для посадовців прогалини та положення, що сприяють корупційним правопорушенням. 

  Спільнота неурядових громадських організацій долучилася до процесу оцінки корупційних ризиків нормативно-правових актів не так давно, лише два роки тому, завдяки закону «Про засади запобігання та протидії корупції». Його стаття 15 передбачає право громадян та їх об’єднань на проведення громадської антикорупційної експертизи.

  Варто зазначити, що методологія проведення такої експертизи, запропонована Міністерством юстиції України, досить складна.  Саме тому низка неурядових організацій на чолі з Transparency International Україна та за підтримки Програми розвитку ООН в Україні розробили Методичні рекомендації з проведення громадської антикорупційної експертизи. Рекомендації покликані допомогти особам, які мають мінімальний досвід у здійснені громадського моніторингу. Методологію  також доповнює посібник де викладено основні правила того, як користуватися цією методологією.

  Цей посібник дає прості та практичні відповіді на питання: хто та як може проводити громадську антикорупційну експертизу, як виявити корупціогенні чинники в нормативно-правових актах, як підготувати висновок експертизи, як донести цей висновок до органів влади.

  Методичні рекомендації з проведення громадської антикорупційної експертизи та посібник з користування ними ви можете скачати на сайті Transparency International Україна.

  Джерело

  Додано Віктор Гарбар @ 02:30

  Переглядів 598
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal