Календар

Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Архіви


Опитування

Чи сприяє реалізація постанови КМУ №996 покращенню рівня і якості суспільного діалогу в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 9
 • 23Січ2013
  Представлений нижче стандарт є переліком пропозицій щодо надання орга-нами місцевого самоврядування України (ОМС) доступу до інформації про державні закупівлі та щодо участі певних представників громадськості у процесах закупівель.

  Реалізація цих пропозицій на практиці забезпечить всіх зацікавлених осіб (громадян, мас медіа, представників бізнесу тощо) набагато більшим досту-пом до закупівельної інформації, ніж передбачено чинним законодавством та нормативними актами.
  Це суттєво сприятиме розвитку дійсно відкритого та прозорого місцевого самоврядування в Україні та зміцненню довірчих взаємовідносин між терито-ріальними громадами та їхніми представниками.
  Крім того, прийняття стандарту має підвищити ефективність закупівель ОМС та, як наслідок, задоволення потреб місцевих громад.
  Стандарт був розроблений експертами Transparency International Україна у співробітництві із колегами із чеського представництва Transparency International. Кращий досвід країн Європейського Союзу, зокрема, Чеської Республіки, а також досвід та пропозиції членів громадського партнерства України «За доброчесні державні
  Будь-які органи місцевого самоврядування України запрошуються до його прийняття (повністю, частково або із доповненнями). закупівлі»1 сформували основу цього стандарту.

  Кому та для чого потрібен цей стандарт? Відкрите та прозоре розпоряджен-ня бюджетними коштами є необхідною передумовою довірливих та ефектив-них взаємовідносин органів місцевого самоврядування як із громадянами, так і з бізнесом, вітчизняними та іноземними інвесторами та кредиторами, іншими цільовими групами.
  Громадяни та місцеві громади отримають більш широкий доступ до ключової інформації щодо закупівель ОМС та зможуть здійснювати більш ефективний вплив на діяльність ОМС. Крім того, вони зможуть ефективно контролювати закупівлі у таких чутливих сферах як ліки для місцевих лікарень та продукти харчування для дитячих садків та шкіл.
  Органи місцевого самоврядування матимуть змогу встановити дійсно довір-ливі відносини із місцевими громадами, ефективно використовувати кошти місцевих бюджетів та проводити закупівлі у таких чутливих сферах як ліки та продукти харчування для дитсадків та шкіл, які будуть враховувати потреби членів місцевої громади (пацієнти та батьки).
  Обрані представники ОМС (голови та депутати) отримають можливість знач-но покращити власну репутацію як дієвих представників інтересів та потреб місцевих громад.
  Бізнес, зокрема, місцевий, завдяки розширеному доступу до закупівельної інформації зможе брати участь у закупівлях ОМС за дійсно сприятливих умов, які забезпечують чесну конкуренцію та виключають корупційні оборудки.
  Загальний підхід стандарту. В рамках цього стандарту державні закупівлі розглядаються як частина циклу вироблення, здійснення та оцінки політики ОМС, спрямованої на задоволення інтересів та потреб місцевої громади. Та-кий погляд не обмежується часовим періодом від оголошення про закупівлю до оприлюднення звіту про результати проведення процедури закупівлі.
  Ключовий документ в сфері місцевої політики – це бюджет ОМС. Тому стан-дарт має включати в себе також і доступ до бюджетних документів, а також до всіх нормативних документів, що приймаються органами місцевого само-врядування.

  Крім того, стандарт має включати інформацію щодо етапів реалізації та заве-ршення реалізації закупівлі.
  Нарешті, стандарт передбачає розширену участь членів місцевих громад у здійсненні контролю над закупівлями у певних чутливих сферах.
  Чим стандарт відрізняється від вимог чинного законодавства? Є низка від-мінностей пропозицій та вимог стандарту від вимог чинного законодавства.
  По-перше, головним каналом або місцем оприлюднення закупівельної інфо-рмації виступає офіційний сайт ОМС, на додаток до загальнодержавного веб-порталу із питань державних закупівель. Це найбільш поширена відмінність.
  По-друге, склад інформації або документів, які підлягають обов’язковій публі-кації, дещо розширюється, у порівнянні із існуючими законодавчими вимога-ми.
  Серед іншого, обов’язковому оприлюдненню підлягає наступне:

  • Інформація про оскарження закупівель у АМКУ та \ або суді
  • договір \ контракт із переможцем та зміни до нього
  • кінцева вартість та дату завершення договору,
  • інформація про підпорогові закупівлі

  Слід підкреслити, що підприємства, які перебувають у власності або під конт-ролем ОМС, також мають оприлюднювати свою закупівельну інформацію, незалежно від того, проводять вони закупівлі за власні або державні кошти.
  Стандарт також передбачає певні особливості оприлюднення інформації під-приємств, які підпадають під дію ЗУ «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності».
  Потрібно також зазначити, що реалізація стандарту не вимагатиме від ОМС створення, узагальнення або аналізу нової інформації. Він базується на вико-ристанні інформації та документів, якими вже володіє ОМС або підконтрольні йому підприємства.

  По-третє, стандарт передбачає розширену участь членів місцевої громади у контролі над закупівлями у таких чутливих сферах як ліки для місцевих ліка-рень та продукти харчування для шкіл.
  Чи є стандарт «законним»? Так! В цілому, реалізація стандарту базується на тих повноваженнях, якими володіють органи місцевого самоврядування України, згідно із Конституцією України та законодавством, яке визначає ці повноваження.
  Реалізація стандарту також дозволяється, а в деяких випадках навіть заохочу-ється законодавчими актами, що регулюють державні закупівлі, доступ до публічної інформації, діяльність громадських організацій.
  Деякі положення стандарту вже здійснюються на практиці як органами місце-вого самоврядування, так і органами виконавчої влади.
  Стандарт характеризується за етапами проведення державних закупівель. Крім того, в окремі розділи виділяються положення щодо інформування про підпорогові закупівлі та розширене залучення членів місцевих громад до контролю над закупівлями.

   standard_of_openness_and_transparency_of_public_procurement.pdf(1.32 МБ)

  Джерело

  Додано Віктор Гарбар @ 17:25

  Переглядів 534
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal