Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє "третій сектор" розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 7
 • 18Січ2013

  З 2013 року реєстрація громадських об’єднань та громадських організацій стане безкоштовною. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, у ході брифінгу заявила радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ Марина Ставнійчук.

  «Основною новацією Закону України «Про громадські об’єднання», який набув чинності з 1 січня 2013 року, є скасування плати за реєстрацію об’єднань», – сказала вона.

  За її словами, раніше така процедура коштувала близько 200 грн. З набранням чинності цього закону процедура реєстрації громадських об’єднань у цілому спрощена. Зокрема, «скорочений термін реєстрації до 7 робочих днів, а термін легалізації (у разі, якщо громадське об’єднання заявляє про своє існування, але не хоче реєструватися як юридична особа. – Ред.) скорочений до 3 днів», – сказала Ставнійчук.

  Також органи реєстрації будуть перевіряти документи винятково у контексті відповідності Конституції та законам України, у той час як раніше проходила перевірка статутних документів громадських організацій та їхньої відповідності підзаконним нормативним актам України.

  Окрім того, громадські об’єднання, які є юридичною особою, отримали право займатися підприємницькою діяльністю.

  «Вони можуть займатися підприємницькою діяльністю з метою забезпечення стабільної діяльності громадської організації, але не для розподілу доходу між представниками цього об’єднання. Це дає можливість громадським організаціям отримати додаткові джерела для забезпечення більш активної діяльності», – сказала вона.

  За словами Ставнійчук, при розгляді даного положення закону виникла велика кількість протиріч, оскільки були побоювання щодо того, що деякі недбайливі громадяни будуть користуватися даною можливістю у корисливих цілях.

  «Ніхто не скасовував податкового законодавства, і ми будемо дивитися на дію даної норми, і якщо виникнуть якісь порушення, будемо думати над тим, як створити перешкоди для зловживань, щоб у той же час не обмежувати в цьому сумлінних громадян», – зазначила Ставнійчук.

  Вона також поінформувала, що з початку 2013 року відповідно до норм нового закону в Україні вже зареєстровано дві громадські організації – одна в Києві, інша – в Кіровоградській області.

  Нагадаємо, Верховна Рада прийняла Закон «Про громадські об’єднання» 22 березня 2012 року.

  Закон набув чинності з 1 січня 2013 року.

  Джерело : «ForUm»

  Автор : Тетяна Мацур

  Додано Віктор Гарбар @ 11:46

  Переглядів 1 722
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal