Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє реалізація постанови КМУ №996 покращенню рівня і якості суспільного діалогу в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 7
 • 08Січ2013

  Експерти Transparency International з України та Чехії розробили стандарт відкритості державних закупівель для органів місцевого самоврядування, який не лише сприяє залученню іноземних інвестицій для територіальних потреб, але й значною мірою підвищує  рівень довіри до місцевої влади.

  Близько року тривала робота над розробкою українського стандарту відкритості державних закупівель на рівні муніципалітетів. Було враховано кращий досвід  країн Європейського Союзу, зокрема, Чеської Республіки, а також досвід та пропозиції членів громадського партнерства «За доброчесні державні закупівлі в Україні». Реалізація стандарту повністю базується на визначених законодавством повноваженнях, якими володіють органи місцевого самоврядування України. Але стандарт передбачає й низку відмінностей від законодавчих вимог, які пов’язані з розширенням переліку інформації, що оприлюднюється.

  Відповідно до стандарту, на сайті місцевої влади має з’явитися спеціальний розділ, присвячений закупівлям із можливістю зворотного зв’язку. В ньому оперативно та регулярно повинна оновлюватися інформація про всі компоненти здійснення закупівель. Його експерти Transparency International розділили на чотири етапи:

  1. Планування.  Органи місцевої влади заздалегідь планують необхідні закупівлі, свої видатки на них та оприлюднюють про це інформацію на своєму сайті.
  2. Проведення торгів. Інформація про місцеві закупівлі, яка сьогодні знаходиться на єдиному порталі «Державні закупівлі», розміщується на сайтах органів місцевого самоврядування.
  3. Виконання контракту з переможцем тендеру. Оприлюднюється перебіг виконання робіт в рамках закупівлі, що до сьогодні практично ніде не публікується.
  4. Аудит ефективності здійснених закупівель. Оприлюднюються дані про фактично отримані результати та звіт про використання коштів.

  На думку Олексія Хмари, президента Transparency International Україна, втілення інформаційного стандарту – це надзвичайно перспективний крок для органів місцевого самоврядування у сьогоднішніх українських реаліях: «Як правило, місцева влада обмежена у ресурсах, що надходять з Києва, проте, виконувати обіцянки і задовольняти потреби громадян необхідно. Для цього доведеться шукати та залучати зовнішні (в тому числі й міжнародні) ресурси. Міжнародні організації звикли працювати з прогнозованим партнером про якого легко знайти інформацію, включаючи його систему витрат. Тому переведення місцевих фінансів у публічний формат значно збільшує шанси отримати міжнародний кредит. Крім того, місцева влада сьогодні обирається громадянами і не слід забувати, що довіряють більше тим, хто прозорий та підзвітний».

  Перший район чи місто, які погодяться втілити стандарт прозорості державних закупівель для органів місцевого самоврядування, як мінімум рік будуть консультувати кращі українські та європейські експерти з питань державних закупівель. Вони обіцяють на практиці продемонструвати всі нюанси запровадження цього стандарту та надати усю необхідну методичну підтримку у належному втіленні стандарту.

  Джерело

  * * *

  Стандарт відкритості та прозорості державних закупівель для органів місцевого самоврядування України (*.doc)

  Додано Віктор Гарбар @ 22:39

  Переглядів 643
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal