Календар

Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Архіви


Опитування

Чи сприяє нинішня влада розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 9
 • 02Лип2012

  ПРЕС-РЕЛІЗ:

  В АУБ відбулась зустріч з представником Посольства Великої Британії в Україні

   

  В Асоціації українських банків відбулась зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняко з новим керівником політичного та економічного відділу Посольства Великої Британії в Україні Мартіном Даффі (Martin Duffy). З боку АУБ у зустрічі також взяв участь радник Президента АУБ Віктор Вовк. Зустріч відбулася на прохання представників Посольства Великої Британії.

   

  Під час зустрічі представник Посольства Великої Британії цікавився ситуацією в банківському секторі України, оцінкою АУБ монетарної та грошово-кредитної політики, аналізом АУБ перспектив платіжного балансу та курсової політики тощо.

   

  Відбулася конструктивна дискусія, в ході якої сторони відверто поділилися своїм баченням існуючих проблем у банківській галузі та економіці України, а також можливими шляхами їх розв’язання.

   

  В ході розмови Олександр Сугоняко наголосив, що АУБ стурбована загрозами стабільності та негативними тенденціями у фінансово-економічній, грошово-кредитній і банківській сферах, які посилюються помилками керівництва НБУ у здійсненні монетарної та регуляторної політики. За його словами, стратегічні помилки у фінансовій, монетарній та банківській сферах, допущені попередньою владою і банками, як і пропозиції щодо їх подолання, розроблені АУБ, не були в повній мірі усвідомлені та враховані новою владою у державній політиці, а робота нового керівництва НБУ поповнилася додатковими недоліками та помилками.

   

  Як наголосив під час зустрічі Президент АУБ, вихід банківського сектору з кризи може базуватися передусім на базі успішного розвитку реального сектору економіки України. Однак, на жаль, розвиток національного господарства, кредитування вітчизняного виробника і сприяння покращенню платіжного балансу – все це практично було і залишається поза увагою керівництва НБУ. Зокрема, за словами Президента АУБ, в монетарній політиці Нацбанк, утискуючи ліквідність з метою поточного утримання обмінного курсу та інфляції, втратив почуття міри, що нанесло відчутний удар по економіці і банківській галузі, зокрема, негативно відобразилось на ліквідності галузі, процентних ставках за депозитами і кредитами та на обсягах кредитування, і відповідно призвело до уповільнення економічного зростання наприкінці 2011– початку 2012 років.

   

  Також Президент АУБ наголосив, що НБУ, як і Уряд, не продемонстрували розуміння загрозливого стану платіжного балансу і не вжили належних заходів щодо зменшення кредитування споживчого імпорту, що призвело до подальшого незбалансованого зростання імпорту і негативного торгівельного сальдо. Окрім цього, продовжується неадекватне сприйняття НБУ місця та ролі малих та середніх банків, що зокрема проявилося в постійному адміністративному тиску з боку регулятора на цю найбільш чисельну й водночас найменш вразливу до кризових явищ частину банківської системи України.

   

  Під час обговорення було привернуто увагу до втрати в Україні 7 млрд. доларів золотовалютних резервів у 2011 році та продовження значних втрат валютних резервів, навіть під час припливу готівкової валюти, пов’язаних з Євро-2012, що є також тривожним сигналом. Окрім того, було відзначено існування реальної загрози девальвації національної валюти – гривні – вже до кінця року після проведення виборів до Верховної Ради України.

   

  Керівник політичного та економічного відділу Посольства Великої Британії в Україні Мартін Даффі подякував за надану розгорнуту інформацію та професійний аналіз ситуації в банківському секторі України. На завершення сторони домовились про продовження співпраці та тісні контакти на майбутнє.

   

  Прес-служба
  Асоціації українських банків

  Додано Віктор Гарбар @ 16:51

  Переглядів 589
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal