Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє "третій сектор" розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 18
 • 23Чер2012

   Асоціація українських банків домоглася, аби Верховна Рада України не прийняла у першому читанні законопроект «Про внесення змін до  Закону України «Про виконавче провадження» (№ 9124). У разі прийняття цього законопроекту банкам було б невигідно використовувати інструмент застави житла чи земельної ділянки для забезпечення кредитів. Зокрема, законопроектом пропонувалося внести до статей 52, 63 Закону України «Про виконавче провадження» зміни, якими встановлюється заборона на звернення стягнення на житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване.

   

  Виступаючи проти прийняття цього законопроекту,  Голова Ради АУБ, народний депутат України Станіслав Аржевітін  з трибуни Верховної Ради наголосив, що усі погоджуються із необхідністю захисту від примусового виселення власників житла та членів їх сімей у разі, якщо вони не мають іншого житла. Водночас, запропонована редакція законопроекту викликає значні застереження в контексті практичного запровадження його положень.

   

  Так, на даний час законодавством встановлений механізм застосування примусового виселення боржників державою. Даний законопроект такий механізм скасовує та встановлює заборону звернення стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник. На практиці це може призвести до неможливості встановлення, чи є це дійсно єдиним житлом боржника, та інших пов’язаних з цим питань.

   

  Як наголошують в АУБ, у разі прийняття такого законопроекту банки перестануть використовувати інструмент застави житла чи земельної ділянки для забезпечення кредитів. Як наслідок, жодний українець не отримає кредит і не скористається своїм законним правом на свій розсуд розпоряджатися своїм власним майном.

   

  Також законопроект позбавляє самих боржників, на майно якої звертається стягнення, і які мають житло значно більшого розміру, ніж норма жилої площі, визначена відповідно до ст.48 Житлового кодексу УРСР, погасити стягнення та переселитися в житло меншого розміру.

   

  Прес-служба
  Асоціації українських банків

  Додано Віктор Гарбар @ 14:11

  Переглядів 537
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal