Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє "третій сектор" розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 7
 • 18Чер2012

  Експертний коментар щодо намірів Уряду погасити заборгованість по заробітній платі за рахунок перерозподілу єдиного соціального внеску.

  Сергій Тігіпко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр соціальної політики України, 16 червня цього року оголосив про розробку законопроекту про солідарну відповідальність. Суть його полягає у спрямуванні частини єдиного соціального внеску на погашення заборгованості по заробітній платі на державних підприємствах.

  На нашу думку, така ініціатива, прагнучи знизити соціальну напругу на окремих підприємствах та в окремих регіонах, одночасно створює ризик демотивації для ефективно працюючих установ і фізичних осіб-підприємців. Разом з тим, цей ризик можливо мінімізувати за дотримання певних умов.

  Насамперед, необхідно звернути увагу на те, що за останні 2 роки заборгованість по заробітній платі в економіці України знизилася майже на 60%, незалежно від форми власності підприємств.

  Таким чином, Уряду варто було б проаналізувати, які інструменти (окрім перерозподілу соціальних внесків) можуть бути ефективними для подальшого погашення цих боргів.

  Що стосується безпосередньо урядової ініціативи запровадити солідарну відповідальність, то вона, насамперед, по суті є державною підтримкою збиткових або збанкрутілих підприємств. Хоча держбюджет тут формально не використовується, державною ця підтримка є тому, що на підставі закону кошти будуть залучені до фонду, який є державним, та перерозподілені від імені держави на користь конкретних підприємств.

  Відтак створюється прецедент, коли ефективні, прибуткові бізнеси повинні будуть фактично субсидіювати непрацюючі підприємства. Усвідомлення цього факту може негативно позначитися на продуктивності праці, або ж стати стимулом до тінізації доходів підприємств.

  Уникнути цих ризиків можна шляхом використання принципів державної допомоги ЄС:

  – Прозорість, а саме оприлюднення (в тому числі – шляхом доступу до публічної інформації) обсягів допомоги на погашення заборгованості по заробітній платі та публікація переліку підприємств, що одержують таку допомогу.
  – Зміна поведінки одержувача, а саме надання допомоги за умов, що системні недоліки в роботі підприємства будуть виправлені, і в майбутньому воно не потребуватиме такої допомоги.

  Пропонуємо всім зацікавленим громадським організаціям, незалежним експертам підтримати пропозицію щодо дотримання зазначених принципів при підготовці урядового законопроекту про солідарну відповідальність.

  http://parlament.org.ua/index.php?action=news&ar_id=2635&as=0

  Додано Віктор Гарбар @ 18:05

  Переглядів 698
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal