Календар

Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Архіви


Опитування

Чи сприяє "третій сектор" розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 9
 • 23Тра2012

  Про це було зазначено в ході засідання Робочої групи з питань місцевої демократії та самоорганізації громадськості, яке відбулося 21 травня 2012 року в Адміністрації Президента.

  Як зазначив член Робочої групи, експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба: «Закон України «Про місцеве самоврядування говорить», що порядок проведення громадських слухань, місцевих ініціатив, загальних зборів громадян визначається статутами територіальних громад. Але на сьогодні лише 20% територіальних громад мають ухвалені статути. Решта громад таких документів не мають, тому склалася ситуація, коли право є, а механізмів реалізації немає».
  «Для того, щоб розв’язати дану колізію, потрібно внести зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і зобов’язати місцеві ради ухвалити статути територіальних громад» – зазначив експерт.
  Важливо також внести зміни до Закону України «Про органи самоорганізації населення», де перебачити вдосконалення процедур проведення загальних зборів жителів територіальної громади та забезпечити діяльність таких об’єднань.
  «Важливо ухвалити нову редакцію Закону України «Про органи самоорганізації населення», в якій спростити процедуру створення, розширити повноваження та права ОСН» – наголосив секретар робочої групи, директор Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський.
  За словами народного депутата, члена Комітету ВРУ з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Василя Демчишина: «Зараз у нас з’являється можливість та реальні інструменти для того, щоб доопрацювати всі законодавчі акти у сфері місцевого самоврядування, самоорганізації населення та розвитку місцевої демократії. Першим буде розглянуто законопроект «Про місцевий референдум».
  За підсумками засідання Робочої групи було затверджено план подальшої діяльності Робочої групи та ухвалено рішення про розширення персонального складу Робочої групи. Таким чином, загальний склад робочої групи збільшився до 25 осіб, з яких 11 є членами Координаційної ради, а решта 14 – залучені експерти, які спеціалізуються на питаннях місцевої демократії та самоорганізації населення.
  Нагадаємо, що 21 травня відбулося перше засідання Робочої групи з питань місцевої рекомендації та самоорганізації населення Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України. Наступне засідання планується провести 26 червня 2012 року.
  _______________________
  Додаткову інформацію про План першочергових заходів Робочої групи з питань місцевої демократії та самоорганізації населення дивіться у прикріпленому файлі:

  Додано Віктор Гарбар @ 00:51

  Переглядів 586
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal