Календар

Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Архіви


Опитування

Чи сприяє нинішня влада розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 9
 • 16Тра2012

  15 травня 2012 року в київському готелі «Козацький» відбулася презентація науково-практичного коментарю до Закону України «Про органи самоорганізації населення» та CD-диску «Органи самоорганізації населення. Електронний посібник».

  Коментар та диск підготовлено спільними зусиллями фахівців Одеського суспільного інституту соціальних технологій та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

  Директор Одеського суспільного інституту соціальних технологій, кандидат політичних наук Андрій Крупник наголосив на тому, що практика використання Закону «Про органи самоорганізації населення» протягом одинадцяти років з моменту його прийняття показала, з одного боку, його недосконалість, а з іншого висвітила неоднозначність його трактування органами місцевого самоврядування.

  В результаті маємо чимало випадків порушення на місцях норм цього Закону та необґрунтоване обмеження прав членів територіальних громад на самоорганізацію. Крім того, правовий статус органів самоорганізації населення (далі – ОСНів) як одного з базових інститутів громадянського суспільства реалізується ще через чимало інших нормативно-правових актів, про які часто не знають ані чиновники, ані громадські активісти.

  Щоб заповнити ці прогалини і надати необхідної методичної допомоги усім, хто цікавиться і займається питаннями самоорганізації, і підготовлено цей коментар.

  Заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення», доктор юридичних наук Наталія Мішина відмітила, що за період дії коментованого Закону часто виникали судові прецеденти, правові конфлікти. На місцях прийнята велика кількість локальних нормативно-правових актів, якими окремі органи місцевого самоврядування пробували деталізувати та удосконалити окремі аспекти створення, організації діяльності та ліквідації ОСНів.

  Недосконалість Закону в купі із недостатнім професійним рівнем багатьох представників ОСНів дає можливість органам місцевого самоврядування та органам державної влади маніпулювати тлумаченням окремих положень Закону, що часто робиться не на користь інтересів громади. Тому цей коментар має допомогти ОСНам та ініціативним групам по їх створенню розібратися в тонкощах законодавства і ефективно його застосовувати.

   Директор Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження», кандидат юридичних наук Олексій Орловський зупинився на перспективах удосконалення законодавства про ОСНи. Вже давно і самі ОСНи, і органи місцевого самоврядування, і окремі вчені ставили питання про необхідність перегляду законодавства в цій сфері. Більш того, ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» розробила пакет законопроектів, зокрема, нову редакцію Закону України «Про органи самоорганізації населення».

  Завдяки проведеній силами громадськості лобістській кампанії питання про удосконалення цього законодавство у березні-квітні 2012 року було включено до Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затвердженої Президентом України, та Плану дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», ухваленого Кабінетом Міністрів України. Наразі почала працювати урядова робоча група по доопрацюванню законопроекту, запропонованого громадськістю. Але, нажаль, поки що спостерігається стійка тенденція до погіршення його змістовного наповнення. Тому потрібна консолідація зусиль зацікавленої громадськості у лобіюванні інтересів самоорганізації.

  В презентації узяв також участь керівник одного із найбільш відомих київських ОСНів – комітету мікрорайону «Русанівка» – Андрій Нєстєрков. Він розповів про тісний зв’язок теорії з практикою, про необхідність постійного навчання усіх, хто береться за цю нелегку справу створення ОСНів. І неоціненну допомогу в цьому надасть підготовлений колегами коментар.

  Він подякував Головному управлінню з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Київської міської державної адміністрації, зокрема його керівнику Хонді Марині Петрівні за підтримку всіляких громадських ініціатив і  закликав ОСНи діяти спільно для успішного вирішення численних проблем.

  На завершення Андрій Крупник представив електронний посібник у вигляді  CD-диску, на якому міститься презентований науково-практичний коментар, а також повний комплекс напрацьованих Всеукраїнською асоціацією нормативних і методичних матеріалів, кращі практики діяльності ОСНів та законопроекти з удосконалення законодавства про ОСНИ, підготовлені громадськими експертами.

  Участь у презентації взяли керівники ОСНів м. Києва, представники місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій, науковці. Присутні задали чимало запитань авторам коментарю, обговорили практику застосування норм Закону у процесі створення та поточної діяльності ОСНів, зокрема, механізми їхньої ефективної співпраці з органами місцевої влади на користь територіальних громад.

  Кожен з присутніх отримав від членів авторського колективу примірник коментарю та CD-диск.

  Додаткову інформацію можна отримати за контактами:

  e-mail: krupnikas@ukr.net, ask@soborka.net.

  тел./факс: (048) 738-68-30, (066) 754-06-12,

  Контактні особи: Андрій Крупник, В’ячеслав Кіщенко

  http://merezha.ua/article/361

  Додано Віктор Гарбар @ 14:40

  Переглядів 857
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal