Календар

Лютий 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Архіви


Опитування

Чи сприяє "третій сектор" розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 2
 • 16Бер2012

  14 березня на першому засіданні Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства була схвалена стратегія державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства й план першочергових заходів із її реалізації. Нагадаємо, що Координаційна рада була створена 25 січня 2012 року указом Президента № 32 з метою вироблення та координації державної політики в царині громадянського суспільства. У відкритому засіданні Координаційної ради змогли взяти участь більше 30 представників інститутів громадянського суспільства та міжнародних донорських організацій.

  У ході засідання було обговорено ряд ключових проблем: взаємодія інститутів громадянського суспільства й органів влади; нормативно-правове поле діяльності інститутів громадянського суспільства (ІГС); державна фінансова підтримка ІГС тощо.

  Марина Ставнійчук, голова Координаційної ради й радник Президента України, наголосила на необхідності приведення національного законодавства щодо діяльності інститутів громадянського суспільства у відповідність із європейськими стандартами. «Невідповідність правового середовища стану розвитку інститутів громадянського суспільства призводить до того, що ми по всім по показникам  значною мірою відстаємо від інших європейських країн. Погана правова база якраз і стримує розвиток громадянського руху», – зауважила Марина Ставнійчук. Вона також закликала налагоджувати конструктивний діалог між інститутами громадянського суспільства, владою, підприємницьким сектором, донорами.

  Андрій Єрмолаєв, директор Національного інституту стратегічних досліджень, презентував доповідь про стан розвитку громадянського суспільства в Україні. «Соціально-економічний аспект діяльності ІГС залишається недооціненим. Суттєвим резервом пом’якшення негативних наслідків кризових процесів, соціального захисту найуразливіших груп населення є поширення благодійної діяльності. Однак в Україні її потенціал використовується вкрай недостатньо», – зазначив Андрій Єрмолаєв. Він також зафіксував зростання рівня довіри громадян до громадського сектору.

  Анастасія Красносільська, координаторка проектів Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД), вказала на наявні проблеми, які суттєво гальмують розвиток громадського сектору сьогодні, зокрема: 1) реєстрація громадської організації триває в 10 разів довше, аніж реєстрація підприємства; 2) органи виконавчої влади мають необмежені можливості відмовити в реєстрації громадській організації (ГО); 3) податкове середовище стимулює залежність ГО від іноземних донорів; 4) інститути громадянського суспільства дискриміновані у доступі до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів; 5) органи виконавчої влади проводять консультації з громадськістю у формі прес-конференцій, уникаючи публічних громадських слухань.

  Інна Ємельянова, перший заступник міністра юстиції, задекларувала на засіданні готовність міністерства до спільної роботи з громадським сектором щодо вдосконалення нормативно-правової бази: «Важливо, щоб громадянське суспільство надалі не відчувало залежності від зловживань представників влади в питаннях реєстрації, здійснення підприємницької діяльності і т. п.»

  Максим Лациба, керівник проектів УНЦПД, висловив сподівання, що до 2015 року буде створене сприятливе правове середовище для неурядових організацій, відтак громадяни зможуть легко зареєструвати громадську або благодійну організацію, знайти кошти для її діяльності, долучитися до консультацій щодо проектів владних рішень. «Загалом текст Стратегії має прогресивний характер і враховує більшість громадських пропозицій. План першочергових заходів запускає процес вирішення ключових проблем інститутів громадянського суспільства», – зауважив Максим Лациба.

  Анатолій Близнюк, міністр регіонального розвитку заявив: «Уряд дійсно готовий співпрацювати з громадянським суспільством. І не тільки співпрацювати, але й ініціювати конкретні пропозиції для того, щоб вирішувати конкретні питання.»

  Володимир Фесенко, керівник Центру політичного аналізу «Пента», запропонував провести ґрунтовне дослідження громадської думки при підготовці наступної доповіді про стан розвитку громадянського суспільства й державної політики в цій сфері.

  http://govgrant.org.ua/?p=1693

  Додано Віктор Гарбар @ 13:17

  Переглядів 547
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal