Календар

Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Архіви


Опитування

Чи сприяє нинішня влада розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 9
 • 21Лют2012
  Інформаційний дайджест Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи 'Партнерство Відкритий Уряд'
  № 2 (3 – 17 лютого 2012)

  Шановні колеги!

  Громадське Партнерство «Відкритий Уряд» пропонує вашій увазі другий номер електронного інформаційного дайджесту, з якого ви дізнаєтеся, як впроваджується в Україні міжнародна ініціатива «Відкритий Уряд», що була започаткована Президентами США та Бразилії. Україна взяла на себе зобов’язання у тісній співпраці з громадськістю підготувати до 8 квітня 2012 року Національний план, який би передбачав прозорість державного управління, залучення громадян до цього процесу, боротьбу з корупцією та використання нових технологій в процесах держуправління.

  Що для цього робить влада? Чим допомагає громадськість? Чому експерти вважають, що міжнародна ініціатива Партнерство «Відкритий Уряд» – це шанс для України. Які практики можуть запропонувати регіони держави для впровадження ініціативи? Відповіді на ці питання ви знайдете у другому дайджесті Громадського Партнерства.

  ЩО РОБИТЬ ВЛАДА?

  Запорізька область

  У Запоріжжі відбулася презентація проекту “Партнерство “Відкритий Уряд”

  У Запорізькій облдержадміністрації відбулася регіональна презентація міжнародного проекту «Партнерство «Відкритий Уряд» за участю представників влади та громадськості.Як зазначив заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Юрій Пелих, участь України в міжнародному проекті «Партнерство «Відкритий Уряд» передбачає, що керівництвом держави разом із громадськістю буде розроблено національний план дій з впровадження ініціативи. Обов’язковою умовою є проведення органами влади широких консультацій з громадськістю з метою її інформування про зобов’язання перед Партнерством та урахування в національному плані пропозицій громадянського суспільства.

  Одеська область

  Презентація ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”

  14 лютого відбувся “круглий стіл”, на якому обговорювалися питання реалізації в Одеській області ініціативи «Відкритий Уряд». Організаторами «круглого столу» виступили управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації та Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України». В заході прийняли участь заступник голови Одеської облдержадміністрації  Дмитро Волошенков, представники  структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації; члени комітету зі сприяння розвитку громадянського суспільства громадської ради при ОДА; представники ОРІДУ НАДУ.

  Волинська область

  Органи влади на Волині декларують свою готовність до впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

  В Луцьку проведено круглий стіл на тему «Публічне обговорення ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Організатори круглого столу, а це Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу спільно з головним управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Волинської облдержадміністрації, ініціювали проведення цього заходу задля інформування представників громадських організацій та журналістів області про реалізацію ідей «Відкритого уряду» на Волині. Так, Михайло Шелеп, регіональний координатор Громадського Партнерства з впровадження в Україні ініціативи «Партнерство Відкритий уряд» презентував учасникам заходу узгоджений громадський варіант проекту Національного плану з реалізації ініціативи. Також він розповів про діяльність громадського експертного середовища із популяризації згаданої ініціативи в українському суспільстві.

  ЩО РОБИТЬ ГРОМАДСЬКІСТЬ?

  Тернопільська область

  Тренінг для учасників «Школи Громадської активності» про “Партнерство “Відкритий Уряд”

  2 лютого у приміщенні Ресурсного Центру (пр. Злуки 43) відбувся тренінг для учасників Науково освітнього проекту «Школа Громадської Активності» щодо партнерства «Відкритий Уряд». Експерти Ханас Василь та Ергешов Рустам ознайомили із основними цілями партнерства. Оскільки данна ініціатива є однією із важливих ознак та можливостей демократичного розвитку держави, підсилення співпраці між громадським суспільством та владними структурами.

  Луганська область

  Громадськість Луганщини приступила до реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд»

  В Луганській області громадськість розпочала напрацювання пропозицій до формування Національного плану дій Уряду в рамках ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд».

  Херсонська область

  Обговорення пропозицій до національного плану дій щодо впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

  09 лютого в Херсонському прес-клубі Новий День відбулося обговорення пропозицій до національного плану дій Партнерства Відкритий Уряд. Представники громадських організацій різного спрямування Херсонщини надали своє бачення національного плану дій України в цьому партнерстві.

  Інформація про обговорення Національного плану дій пройшла на двох телеканалах Херсонщини.

  Волинська область

  На Волині задумалися, звідки гроші в партій

  Волинську громадськість закликають долучатися до обговорення питань відкритості влади у рамках програми «Відкритий уряд». Про це йшлося 14 лютого під час публічного обговорення ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд». Як розповів регіональний координатор Громадського Партнерства на Волині Михайло Шелеп, нині український уряд розробив план заходів на 2012 рік, аби доєднатися до програми. Тому зараз головним завданням є долучення громадськості до обговорення цього проекту. Мовляв, пропозиції уряду не зовсім досконалі, тому свою лепту повинна внести громада.

  Запорізька область

  У Запоріжжі обговорювали Національний План України Ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд»

  На розширеному засіданні Комітету  представники Громадської Ради, влади, громадськості обговорювали  надані пропозиції  до Національного Плану України Ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд». І влада, і громадськість  наголошують на спільній позиції  щодо  необхідності прийняття  окремих законів і нормативно-правових  актів, що повинні поліпшити і активізувати  механізми взаємодії з громадськістю.

  Обговорювались   успішні  місцеві   практики , які можливо  розповсюдити  на всю Україну. Так, багато пропозицій надійшло до КМУ від громадськості   Чернігівської, Львівської,  Сумської, Луганської, Чернівецької, Рівненської, Одеської області, м.Київа, Громадської Ради при Держкомтелерадіо та інших  з пропозиціями  розробки і впровадження  механізмів консультацій з громадськість, підвищення  правової обізнаності, комунікації і зворотнього  зв язку із застосуванням інтернету.

  Хочете знати все про ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд», телефонуйте  на «гарячу лінію» (тел.044 360 52 42)

  Ви хочете дізнатися про впровадження в Україні міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», але не знаєте куди звернутися? Ви маєте власні думки, збираєте кращий досвід вашого регіону і хочете, аби його було включено до Національного плану з впровадження ініціативи, але не знаєте кому передати ваші напрацювання? Відповісти на ваші запитання, надати консультації та підтримати ваші починання готові консультанти всеукраїнської «гарячої лінії» (тел.044 360 52 42), яка була започаткована Громадським Партнерством «Відкритий Уряд».

  Презентуємо відеоролик про ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд»

  Ви хочете, щоб влада України відкрито працювала на користь людям? Наприклад, як у Бразилії, де представники Уряду протягом доби викладають в Інтернеті звіти про витрати бюджетних коштів. Чи як у Латвії, де тисячі людей підписують законопроекти в Інтернеті і вони безпосередньо надходять до парламенту. Сьогодні близько 50 країні світу приєдналися до міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», включно з Україною. Аби представники влади, громадськості, звичайні українці зрозуміли важливість міжнародної ініціативи, Громадське Партнерство «Відкритий Уряд» презентує відеоролик, який був створений Керівним комітетом ПВУ та перекладений представниками проекту «Бібліоміст». Переглянути його можна посиланням: http://www.youtube.com/user/TransparencyUA

  Одеська область

  3 февраля в Татарбунарах состоялся «круглый стол», который собрал представителей управлений юстиции Одесской области, Саратского и Татарбунарского районов, Одесской областной организации «Комитет избирателей Украины», органов власти, СМИ.

  Руководитель Одесской областной организации «Комитет избирателей Украины» Анатолий Бойко проинформировал участников «круглого стола» об инициативе президентов США и Бразилии, к которой уже присоединились 48 стран. Эта многосторонняя инициатива Партнерство «Открытое Правительство» – официально начата 20 сентября 2011 года и направлена на открытость власти, борьбу с коррупцией и создание электронного правительства. В Одесской области действие этого Партнерства координирует «Комитет избирателей Украины».

  ДУМКА ЕКСПЕРТА

  Галина Сімонова: «Найважливіше підготувати реальний план поступових змін на краще, який спонукатиме владу залучати громадян до державного управління та вирішення проблем!»

  Громадське Партнерство «Відкритий Уряд» вирішило підготувати серію інформаційних матеріалів з усіма зацікавленими сторонами та експертами у впровадженні міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Сьогодні на запитання відповідає  Галина Сімонова, психолог-психотерапевт, голова ради Херсонської міської громадської організації Асоціація психологів та психотерапевтів

  1.Що для вас означає ініціатива «Відкритий Уряд»?

  Майже вперше ініціатива зверху співпадає з бажанням змін знизу. Рівень недовіри до таких програм дуже високий. Громадяни давно вже не вірять у те, що когось хвилює їхнє життя. Проблеми простих людей в країні залишаються без вирішення тому, що владні рішення далекі від того, що потрібно людям. Майже всі урядові чи місцеві програми зводяться до «паперообміну». Ця ініціатива дає надію бути почутим на вищому рівні, створити чесний діалог з громадськістю, умови для співпраці, замість багаторічного протистояння.

  КРАЩІ ПРАКТИКИ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ ПО РЕАЛІЗАЦІЇ ІНІЦІАТИВИ «ПАРТНЕРСТВО ВІДКРИТИЙ УРЯД»

  Черкаська область

  Перша в Україні електронна форма подачі звернень та інформаційних запитів на офіційному сайті

  Закарпатська область

  Розроблено державний довідник послуг Баранинської сільської ради, а також електронний варіант у вигляді інформаційних карток на офіційному сайті Баранинської сільради.

  Львівська область

  1 січня 2012 року набуває новий порядок оприлюднення актів Львівської ОДА.

  6 жовтня 2011 року було видане розпорядження голови Львівської ОДА «Про затвердження «Порядку оприлюднення актів обласної державної адміністрації» від 26 жовтня 2011 року № 1112/0/5-11. Ним, зокрема, передбачається, що всі регуляторні акти ОДА, окрім внутрішньо організаційних документів, будуть публікуватися в офіційному друкованому виданні невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа.

  МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД

  Вибір Керівним комітетом ПВУ досвіду країн в підготовці національних планів

  Всі учасники ПВУ беруть на себе зобов’язання розвивати свої плани дій щодо країн завдяки декілька зацікавлених сторін процесу, за активної участі громадян і громадянського суспільства. Ці консультації очікують провести якомога раніше і триватимуть вони до розробки плану дій та реалізації процесу.

  Щоб допомогти новим країнам ПВУ, які почали проведення своїх власних консультацій, ПВУ зібрав досвід Керівного комітету ряду країн ПВУ, щоб поділитися тим, як вони підходили до суспільних процесів консультацій, які їхні плани для консультацій в майбутньому, і які уроки вони вивчили на сьогоднішній день.

  Про нас за кордоном

  Українське Громадське Партнерство: засноване в підтримку ініціативи з організації відкритого уряду

  Новоутворене українське Громадське Партнерство, що складається з 47 неурядових організацій (НУО) та 13 індивідуальних членів, створене на підтримку ініціативи «Відкритий Уряд» в Україні.

  ДАЙДЖЕСТ ДЛЯ ВАС ГОТУВАЛИ:

  Редактор: Оксана Якуніна

  Дизайн та верстка: Василь Зайцев

  Вся інформація про діяльність Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд» доступна за посиланням: www.toro.org.ua/ogp

  Діяльність Громадського Партнерства фінансово підтримується Міжнародним фондом «Відродження» в рамках проекту «Сприяння Уряду України в належному впровадженні ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд». Перший етап», що реалізується Творчим об’єднанням «ТОРО»

   

  Додано Віктор Гарбар @ 06:20

  Переглядів 740
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal