Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє реалізація постанови КМУ №996 покращенню рівня і якості суспільного діалогу в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 17
 • 18Лис2011


  Можна виділити три ключові функції, які має виконувати розвинене громадянське суспільство: представлення і захист інтересів соціальних груп; громадський контроль за діяльністю влади; вироблення соціальних послуг. Про це у ході IV Національного ярмарку інституційного розвитку сказав Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень. У ході дискусії експерт висловив думку щодо цілей, які ГО можуть поставити самі для себе. Він виокремив чотири головних цілі.

  «Найперша і найважливіша ціль – створити розгалужену мережу дієвих організацій громадянського суспільства. На жаль, по кількісним показникам ми значно відстаємо від наших колег з Естонії, Хорватії, Угорщини. На 10 тисяч населення в Україні нараховується лише 14 ГО, у Хорватії – 85, в Естонії – 200. Нам потрібно багато ефективних нових громадських організацій, ОСН, ОСББ, профспілок, асоціацій захисту прав споживачів», – розказав експерт.

   

  Друга ціль для ГО, зазначив М.Лациба, – створити фінансово самодостатній сектор громадянського суспільства, аби переважну кількість коштів можна було знаходити в Україні. Ключовим джерелом фінансування ГО мають стати  кошти, які вони зароблять з продажу послуг, товарів і робіт. «Ми маємо навчитись продавати соціальні і консультативні послуги людям, компаніям, державі через державні закупівлі. Наприклад, тільки Міністерство соціальної політики наступного року планує витратити на фінансову підтримку громадських організацій інвалідів 75 млн грн», – повідомив експерт УНЦПД.

   

  Третя ціль, за його словами, це дієва участь в ухваленні рішень органами влади: «На жаль, ми не можемо похвалитись, що третій сектор сьогодні достатнім чином впливає на рішення, які ухвалюються на рівні міст, областей, Уряду. Це питання нашої компетентності, спроможності використовувати такі інструменти як громадські експертизи, громадські ради, антикорупційні експертизи, консультації з громадськістю тощо».

   

  Четверта ціль для ГО – стати головним виробником соціальних послуг в Україні. Для прикладу головною діяльністю НУО Німеччини чи Франції є вироблення соціальних послуг. На сьогодні в Україні легально за кошти Держбюджету через державні закупівлі жодної послуги не надається. Це частково маскується під фінансову підтримку статутної діяльності ГО, що якимось чином надають соцпослуги. «Ми маємо примусити державу створити ринок соціальних послуг, вийти на цей ринок, чесно вигравати в держзакупівлях і надавати послуги громадянам», – закликав М.Лациба.

  IV Національний ярмарок інституційного розвитку проведений Ресурсним центром «ГУРТ» за підтримки проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID) та здійснюється Pact Inc.

  Додано Віктор Гарбар @ 19:30

  Переглядів 904
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal