Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє реалізація постанови КМУ №996 покращенню рівня і якості суспільного діалогу в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 18
 • 24Січ2011

  Верховна Рада України

  В порядку законодавчої ініціативи, відповідно до ст. 93 Конституції України, вношу на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України “Про запровадження громадського обговорення законопроектів на сайті Верховної Ради України”.

  Доповідати законопроект на пленарному засіданні Верховної Ради буде народний депутат України, Голова підкомітету з питань забезпечення захисту прав і свобод людини та співпраці з правозахисними органами Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією О.Б. Фельдман.

  Додаток (всього на 3 арк.):

  –     проект Постанови Верховної Ради України – на 1 арк.;

  –     пояснювальна записка – на 2 арк.;

  –     копія зазначених матеріалів в електронному вигляді.

  Народний депутат України                                         О.Б. Фельдман

  * * *

  Проект

  вноситься народним

  депутатом України

  О.Б. Фельдманом

  постанова

  верховної ради україни

  Про запровадження громадського обговорення законопроектів на сайті Верховної Ради України

  З метою реалізації принципу гласності під час законодавчої процедури, вільного й конструктивного обговорення законопроектів, відкритості законотворчого процесу, залучення широких верств населення і громадських організацій до обговорення законопроектів, запобігання появі можливих помилок,

  Верховна Рада України постановляє:

  1. Розробити і запустити функцію “громадське обговорення законопроектів”, на сторінці кожного законопроекту, яка даватиме можливість відкритого громадського обговорення законопроектів. Протягом 3 днів з моменту реєстрації в Апараті Верховної Ради, законопроекти мають бути відкриті для обговорення авторизованими користувачами.

  2. Встановити обов’язкову практику модерації сторінки на предмет коректності коментарів, що залишаються користувачами. Передбачити можливість блокування модератором IP-адрес користувачів, які у своїх коментарях будуть використовувати ненормативну й експресивну лексику, а також заклики до розпалювання міжнаціональної, расової, релігійної, культурної, соціальної ворожнечі.

  3. Обов’язковою умовою допуску користувачів до користування функцією “громадське обговорення законопроектів” є авторизація (ім’я (псевдонім), електронна поштова адреса).

  4. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Голову Верховної Ради України Литвина В.М.

  5. Ця Постанова набуває чинності з дня її опублікування.

  Голова Верховної Ради                                                    В.М. Литвин

  України

  * * *

  ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

  до проекту Постанови Верховної Ради України “Про запровадження громадського обговорення законопроектів на сайті Верховної Ради України”

  1. Обґрунтування необхідності прийняття акту

  Одним з принципів правотворчої діяльності, поруч з принципами законності, демократизму та гуманізму є принцип гласності.

  Принцип гласності передбачає вільне та конструктивне обговорення проектів нормативних актів, відкритість правотворчого процесу. Залучення широких верств населення та громадських інституцій до обговорення законопроектів сприяє підвищенню легітимності майбутнього закону, запобігає появі можливих помилок, спрощує процедуру реалізації закону.

  База даних законопроектів, зареєстрованих у Апараті Верховної Ради України, доступна на сайті Верховної Ради України. Це означає, що будь-яка особа може ознайомитись з будь-яким законопроектом.

  Якщо сьогодні громадянин побажає висловити свої пропозиції до законопроекту, то він має звернутись або до автора законопроекту або до відповідного Комітету Верховної Ради України.

  Корисні пропозиції та зауваження небайдужих громадян, а також громадських об’єднань навіть якщо й надходять до авторів законопроекту або до комітету Верховної Ради України, то вони не стають надбанням громадськості.

  Крім цього, в силу особливостей законотворчого процесу, автори певних законопроектів не завжди є зацікавленими у їх громадському обговоренні та у публікації альтернативних точок зору. Отже, такі пропозиції, навіть цікаві й корисні – не можуть стати частиною повноцінної громадської дискусії щодо законодавчих ініціатив.

  Фактично, можливості для дійсно широкої громадської дискусії із правотворчих питань, окрім поодиноких випадків застосування механізму “всенародного обговорення законопроектів” – на сьогодні є обмеженими.

  2. Цілі і завдання законопроекту

  Ціллю законопроекту є реалізація принципу гласності під час законодавчої процедури, з метою якнайширшого залучення незалежної експертної та громадської думки до обговорення законопроектів.

  3. Загальна характеристика і основні положення акта

  Проект Постанови Верховної Ради України “Про запровадження громадського обговорення законопроектів на сайті Верховної Ради України” складається з п’яти пунктів.

  Пункти перший-третій регулюють процедуру обговорення законопроектів на сайті Верховної Ради України.

  Пункти четвертий-п’ятий встановлюють порядок набрання чинності цією Постановою та контроль за її виконанням.

  4. Стан нормативно-правової бази в цій сфері правового регулювання

  Відносини у сфері правого регулювання законопроекту на сьогодні регулюються Законом України “Про Регламент Верховної Ради України” та Положенням про Апарат Верховної Ради України.

  5. Фінансово-економічне обґрунтування

  Реалізація заходів, передбачених проектом Постанови, не вимагає додаткових коштів з Державного бюджету України.

  6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

  Прийняття законопроекту дозволить залучити до обговорення законопроектів широке коло незалежних експертних та громадських думок, що в свою чергу сприятиме підвищенню якості законів, що прийматимуться Верховною Радою України, а також підвищить рівень громадської довіри до законодавчої гілки влади.

  Народний депутат України                                          О.Б. Фельдман

  Додано Віктор Гарбар @ 14:38

  Переглядів 2 090
  1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (голосів 1, оцінка: 5,00 з 5)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal