Календар

Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Архіви


Опитування

Чи сприяє реалізація постанови КМУ №996 покращенню рівня і якості суспільного діалогу в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 9
 • 24Жов2010
  Публікація № 20 (з 43) в серії За відкриту владу!

  Шановні розробники Проекту!

  ГІМЦ «Всесвіт» ознайомився з проектом Порядку проведення моніторингу інформаційного наповнення веб-сайтів органів виконавчої влади, розробленим Державним комітетом телебачення та радіомовлення і пропонує вашій увазі наступні зауваження та пропозиції.

  1. На наш погляд проект має містити визначення цілей проведення моніторингу, проста фіксація стану інформаційного наповнення веб-сайтів органів виконавчої влади є недостатньою. Пропонуємо додати наступні цілі:

  • Розробка уніфікованої структури побудови веб-сайтів органів виконавчої влади;
  • Підготовка методичних рекомендацій з вдосконалення структури, порядку інформаційного наповнення та сервісів  веб-сайтів органів виконавчої влади.

  2. У розділі ІІ «Визначення показників моніторингу» викликає питання система коефіцієнтів.

  • На наш погляд, двійковий коефіцієнт наявності (Кн) є зайвим з огляду на існування коефіцієнту повноти (Кп).
  • Визначення Кп («визначає рівень достатності інформації для розуміння та ухвалення рішення або створення нової інформації на основі наявної.») не містить посилання на суб’єкт. Себто, не зрозуміло, хто і з чиєї точки зору і порівнюючи з чим,– має визначати рівень достатності для розуміння та ухвалення рішення? Пропонуємо доопрацювати визначення Кп.
  • Щодо визначення дискретних значень коефіцієнту актуальності (Ка). Інформація, яка оприлюднена  з затримкою, більшою за 24 години, навряд чи може претендувати на актуальність. Особливо, якщо мова йде про «повідомлення та дані про офіційні заходи, тексти офіційних виступів та заяв». Пропонуємо доопрацювати визначення значень Ка.
  • Щодо коефіцієнту доступу (Кд). Як і у випадку з Кп не зрозуміло, хто визначає «рівень простоти та зручності пошуку інформації на веб-сайті»? Яка методика визначення того рівня? Не зрозуміло, чому Кд має спектр з чотирьох значень, а Кп та Ка,– тільки з трьох? З огляду на відсутність стандарту побудови веб-сайту органів виконавчої влади, який містив би типову структуру логічного представлення інформації та вимоги до організації системи пошуку на веб-сайті, цей коефіцієнт, на жаль, позбавлений будь якого сенсу. Пропонуємо визначити поняття «повнота та зручність пошуку інформації», а також зменшити спектр значень Кд до трьох.

  ГІМЦ «Всесвіт» вважає опублікування проекту Порядку проведення моніторингу інформаційного наповнення веб-сайтів органів виконавчої влади, розробленого Державним комітетом телебачення та радіомовлення, та його громадське обговорення явищем позитивним. Яке об’єктивно сприяє налагодженню суспільного діалогу, зокрема дає можливість громадським організаціям провадити паралельний моніторинг веб-сайтів органів виконавчої влади за спільною з Державним комітетом телебачення та радіомовлення процедурою.

  ГІМЦ «Всесвіт» пропонує доопрацювати Порядок проведення моніторингу інформаційного наповнення веб-сайтів органів виконавчої влади, розроблений Державним комітетом телебачення та радіомовлення, з урахуванням наведених вище пропозицій, а також наших пропозицій щодо вдосконалення роботи офіційних веб-сайтів окремих міністерств (http://maidanua.org/special/vis/?p=1359).

  Координатор проектів ГІМЦ «Всесвіт»
  Віктор Гарбар,

  22.10.2010р.


  Навіґація у серії:Попередня: Попередня публікація серії:
  Наступна: Наступна публікація серії:

  Додано Віктор Гарбар @ 11:20

  Переглядів 5 357
  1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (голосів 1, оцінка: 5,00 з 5)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal