Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє реалізація постанови КМУ №996 покращенню рівня і якості суспільного діалогу в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 7
 • 22Жов2010

  Тези виступу на
  Всеукраїнській конференції
  «Як організувати державну політику сприяння розвитку громадянського суспільства?»

  Погоджуючись загалом з позицією УНЦПД, маю зазначити, що запропоновані колегами бачення проблем та шляхів їхнього вирішення є недостатніми.

  Попри відзначення слушності пропозицій, викладених в тезах УНЦПД, і спрямованих до вдосконалення механізмів реалізації розпорядження КМУ №1035р від 21.11.2007р., я маю великий скепсис щодо їхньої дієвості. Навіть за умови ретельного втілення їх в життя. Мій скепсис ґрунтується на досвіді ГІМЦ «Всесвіт» в галузі комунікації з владою протягом останніх п’яти років.

  Для того, аби цілком розумні пропозиції, викладені в тезах УНЦПД, досягли бажаного результату, потрібно «всєґо нічєґо»,– змінити структуру КМУ (відмовитись від совєцької моделі побудови Уряду на користь моделі демократичної), або ж призначити відповідальним за реалізацію Концепції особисто Прем’єр-міністра, чи Президента України. Властиво, що розпорядженням, чи постановою КМУ цього не зробиш.

  На моє переконання Концепція розвитку громадянського суспільства в Україні не може бути актом виконавчої влади. У такому статусі вона радше слугує виправданням для перетворення інформаційних підрозділів органів влади на PR-служби керівників тих органів, а також для створення кількох «тепленьких» робочих місць для «своїх та рідних, але відверто безталанних».

  Концепція розвитку громадянського суспільства в Україні має бути загальнонаціональною справою, виконання якої має бути обов’язком і для Президента, і для Голови Верховної Ради, і для Прем’єр-міністра, і т.д.,– аж до голови сільради.

  Від так:

  1.          Концепція розвитку громадянського суспільства в Україні має набути статусу Закону України і стати обов’язковою для виконання всіма гілками влади, а також органами місцевого самоврядування.

  2.          Концепція розвитку громадянського суспільства в Україні має бути спрямована до практичної реалізації конституційних прав і свобод.

  3.          Концепція розвитку громадянського суспільства в Україні має визначати загальні принципи відносин в системі «влада – громадянське суспільство», формат суспільного діалогу та його інструментарій.

  4.          Концепція розвитку громадянського суспільства в Україні має містити відповіді на такі питання:

  1.          Як реально забезпечити права громадян України на участь у державних справах на всіх рівнях?

  2.          Як організувати дієвий громадський контроль за владою в Україні?

  3.          Як заохотити громадян до участі у громадській діяльності?

  4.          Як забезпечити ресурсну підтримку громадських організацій?

  5.          Як забезпечити незалежність громадських організацій від владних та політичних інституцій?

  Концепція розвитку громадянського суспільства в Україні має чітко тримати курс на роздержавлення відносин «громадянин – влада», на подолання «атомізації» суспільства, на його соціалізацію та самоорганізацію.

  Я розумію, що реалізація запропонованого мною виглядає в нинішніх реаліях справою далеко не завтрашнього дня, як що не повною утопією. Однак, я вважаю, що саме цього треба прагнути українським ГО. Інакше вони ніколи не стануть виразниками та захисниками суспільних інтересів, громадянських прав і людських свобод.

  Віктор Гарбар,
  координатор проектів ГІМЦ «Всесвіт»
  21.10 2010р.

  P.S. На жаль, з банальної причини ( не зміг придбати квитки ) я не мав змоги оприлюднити ці тези на Всеукраїнській конференції «Як організувати державну політику сприяння розвитку громадянського суспільства?». Тому оприлюднюю їх тут.

  Додано Віктор Гарбар @ 23:40

  Переглядів 840
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal