Календар

Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Архіви


Опитування

Чи сприяє реалізація постанови КМУ №996 покращенню рівня і якості суспільного діалогу в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 9
 • 13Вер2010
  Публікація № 28 (з 43) в серії За відкриту владу!

  Здійснюючи, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та за інформаційного сприяння “Майдану”, проект з дослідження ефективності чинного Порядку оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт” напрацював рекомендації щодо розширення переліку інформації, обов`язкової для розміщення на веб-сайтах органів державної влади. На жаль, наші рекомендації були проігноровані.

  Постанова № 809 не дає поживи для коментування. Вона більше присвячена контекстним замінам назв центральних органів виконавчої влади, ніж, власне, вдосконаленню Порядку оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади.

  Як що порівняти тексти Постанови від 2 вересня 2010 р. № 809 та Пропозицій ГІМЦ “Всесвіт” щодо вдосконалення постанови КМУ №3 від 4 січня 2002 р., виходить, що жодна з наших пропозицій не знайшла підтримки серед розробників Постанови № 809. Це прикро. Адже наші пропозиції дозволили б значно покращити рівень поінформованості громадян України про діяльність органів виконавчої влади, а також наповнити реальним змістом Статтю  38 Конституції України, яка прокламує: Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами,..”

  Постанова ж, розроблена співробітниками Держкомтелерадіо, на наше переконання, створена за принципом: “зробити щось таке, аби потім було легко відзвітувати”. Як що поруч з цією Постановою покласти текст “Типової угоди між співзасновниками засобу масової інформації та редакцією щодо гарантій незалежності редакційної політики” стає очевидним, що співробітники Держкомтелерадіо аж ніяк не дбають ні про наповнення реальним змістом Статтю  38 Конституції України, ні про виконання Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства. Адже громадянське суспільство,– це спільнота людей, які вчасно і в повному обсязі отримують інформацію про діяльність органів влади. Це суспільство, де кожен державний службовець, кожної миті готовий дати відповідь на питання: “Чому Ви ухвалили це рішення? Яка користь від його реалізації буде суспільству та Державі?”. Дати відповідь не тільки слідчому з особливо важливих справ, або прокурору,– а кожному з нас, Громадян України.

  Sad but true: Влада ще раз продемонструвала своє небажання бути відкритою та передбачуваною., сховавши за обтічними формулюваннями своє категоричне небажання бодай не заважати  розбудові громадянського суспільства.

  На наше глибоке переконання, постанова Кабінету міністрів України про Порядок оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади має містити конкретні механізми реалізації права громадян України вчасно і в повному обсязі отримувати інформацію про діяльність органів влади задля реалізації свого права на участь в управлінні державними справами.

  ГІМЦ “Всесвіт” висловлює ( contra spem spero ) сподівання, що абсолютно неконкретні, обтічні положення Постанови № 809 знайдуть своє упроцедурення в інших постановах КМУ, а також, що Постанова КМУ про Порядок оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, незабаром, буде переглянута, доопрацьована і набуде обрисів документу, що дійсно сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні.


  Навіґація у серії:Попередня: Попередня публікація серії:
  Наступна: Наступна публікація серії:

  Додано Наталка Зубар @ 23:46

  Переглядів 5 365
  1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (голосів 1, оцінка: 5,00 з 5)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal