Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє реалізація постанови КМУ №996 покращенню рівня і якості суспільного діалогу в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 17
 • 25Лип2010

  У публікації Шановні представники громадських рад, об’єднань громадян та органів виконавчої влади!” ми сповістили про наслідки обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” (розробленого та внесеного на розгляд Уряду Мін’юстом).

  Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт” надіслав до Секретаріату Кабінету Міністрів України електронною  поштою свою позицію щодо визначення оптимального шляху нормативного врегулювання питання проведення консультацій з громадськістю та діяльності громадських рад:

  Секретаріату Кабінету Міністрів України

  Шановні пані та панове!

  Громадський інформаційно-методичний центр «Всесвіт» цим листом висловлює свою позицію щодо результатів обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України
  „Про заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” (розробленого та внесеного на розгляд Уряду Мін’юстом) за участю представників громадських рад та органів виконавчої влади, яке відбулось 22 липня 2010 року.

  Активісти нашої організації ретельно вивчили Порівняльну таблиця текстів постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 р. № 1378 „Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, що втратила чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України
  від 26 листопада 2009 р. № 1302, та проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” і прийшли до висновку, що постанова №1378, попри свої відомі вади та недоліки, все ж значно краще забезпечує діалог громадськості та влади та участь громадськості у формуванні та реалізації державної політики, ніж проект, розроблений та внесений на розгляд Уряду Мін’юстом.

  Наша організація повністю підтримує позицію колег, які висловились за відновлення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 р. № 1378 „Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, що втратила чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2009 р. № 1302, та внесення в подальшому змін до її тексту.

  Разом з тим, наша організація наголошує:

  1. Подальші зміни до тексту відновленої у дії постанови №1378 мають напрацьовуватись шляхом відкритої дискусії між представниками громадськості та представниками органів виконавчої влади.

  2. Доопрацьована постанова №1378 має відповідати на такі питання:

  — чим громадська рада відрізняється від НУО, або асоціації НУО, які здійснюють моніторинг діяльності органу виконавчої влади та/або здійснюють громадську експертизу діяльності того органу виконавчої влади?

  в чому органи виконавчої влади вбачають сенс існування громадських рад, чого вони не можуть зробити, або досягти без громадських рад?

  Однак, відповіді на ці питання мають бути виключно  конкретними та міститись не в обтічних деклараціях, а в описах інструментів та можливостей громадської ради та зобов`язаннях органу виконавчої влади перед громадською радою.

  3. За жодних обставин доопрацьований проект постанови №138 не має надавати громадській раді жодних привілеїв в тих сферах, які вже унормовані діючим законодавством, а саме:

  — здійснення громадського контролю за діяльністю органу виконавчої влади;
  — здійснення громадської експертизи діяльності органу виконавчої влади, в тому числі,– антикорупціонної;
  — доступу до інформації про діяльність органу виконавчої влади, окрім доступу до інформації під грифом «ДСК».

  На глибоке переконання нашої організації в результаті таких обговорень ми всі матимемо позиції влади та громадськості щодо призначення та функцій громадських рад. А на основі узгодження тих позицій,– отримаємо дієву постанову.

  У разі прийняття Кабінетом Міністрів України пропозиції про поновлення дії постанови №1378 та проведення заходів щодо її доопрацювання, ГІМЦ «Всесвіт» готовий взяти участь у доопрацюванні постанови №1378 і буде обстоювати викладені вище позиції щодо напрямків та шляхів вдосконалення постанови №1378.

  У разі прийняття Кабінетом Міністрів України пропозиції про доопрацювання розробленого Мін’юстом проекту постанови, наша організація буде брати участь в тому процесі, але вже зараз ми констатуємо, що проект постанови, розроблений Мін’юстом має стільки вад і є настільки ретроградним, що будь яке його доопрацювання, чи вдосконалення,– тільки рельєфніше показуватиме нікчемність формального підходу до суспільного діалогу, запропонованого Мін’юстом.

  Наша організація розглядає процес вдосконалення комунікації між громадськістю і владою в контексті широкого суспільного діалогу, спрямованого до забезпечення у конкретних процедурах конституційних  прав і свобод громадян і пропонує Секретаріату Кабінету Міністрів України розглянути питання про створення окремого структурного підрозділу, покликаного забезпечувати цей процес.

  З повагою,
  Наталка Зубар,
  виконавчий директор ГІМЦ «Всесвіт» – ВГО Альянс «Майдан».

  Сайт “Влада і Суспільство” запрошує громадські організації надати до Секретаріату Кабінету Міністрів України власні бачення оптимального шляху нормативного врегулювання питання проведення консультацій з громадськістю та діяльності громадських рад. Будемо вдячні колегами за надсилання копій листів до Секретаріату Кабінету Міністрів України нам для публікації на сайті “Влада і Суспільство” на адресу: vis@maidanua.org або nuo@maidanua.org

  Додано Віктор Гарбар @ 22:26

  Переглядів 5 069
  1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (голосів 1, оцінка: 5,00 з 5)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal