Календар

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архіви


Опитування

Чи сприяє реалізація постанови КМУ №996 покращенню рівня і якості суспільного діалогу в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 7
 • 18Тра2010
  15-16 травня 2010 року у Вінниці, у приміщенні готелю “Полісся” відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція з питань самоорганізації населення «Удосконалення законодавства України щодо проведення загальних зборів за місцем проживання», яка була організована Всеукраїнською асоціацією сприяння самоорганізації населення та Вінницькою міською радою за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

  У конференції взяли участь 60 представників з 21 регіону України – працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, лідерів громадських організацій, органів самоорганізації населення, науковців.

  Учасників конференції привітав мер міста Вінниці Володимир Гройсман, який наголосив на необхідності розвивати на місцевому рівні різноманітні форми самоорганізації населення та його участі в управлінні місцевими справами. Він навів приклади, коли організована громадськість, виконуючи функції громадського контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевої влади, а також за діяльністю комунальних та інших підприємств, допомагає владі у підвищенні ефективності надання соціальних послуг населенню.

  Віце-президент Асоціації міст України Мирослав Пітцик, високо оцінивши внесок Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення у розвиток локальної демократії, запропонував їй співпрацю у законопроектній діяльності з Асоціацією міст України. Учасників конференції також привітали представники організаторів конференції: директор Програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження” Олексій Орловський та заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення Андрій Крупник.

  Серед найбільш значущих досягнень Всеукраїнської асоціації за звітний період (з грудня 2008 року) відмічалося організаційне укріплення міської Асоціації органів самоорганізації у місті Вінниці та налагодження її системної співпраці із органами та посадовими особами місцевого самоврядування; прийняття в місті Миколаєві Програми підтримки розвитку органів самоорганізації населення на 2010-2011 роки; запровадження у місті Одесі інституту громадських інспекторів благоустрою, створення на базі гуртожитків, які підлягають приватизації, системи будинкових комітетів та міської Ради сприяння самоорганізації мешканців гуртожитків тощо.
  Всеукраїнською асоціацією сприяння самоорганізації населення продовжується проведення лобістської кампанії щодо ухвалення Верховною Радою України нової редакції Закону України “Про органи самоорганізації населення”, підтриманого учасниками Четвертої Всеукраїнської науково-практичної конференції з питань самоорганізації населення. Асоціація всіляко сприяє удосконаленню місцевих нормативно-правових актів щодо розвитку різноманітних форм локальної демократії. Зокрема, за сприяння Асоціації здійснювалась розробка Статуту територіальної громади міста Житомира, який ухвалено міською радою у грудні 2009 р., підготовлено проекти статутів територіальних громад міст Вінниця та Тернополя, проект Положення “Про громадські слухання в місті Одесі” тощо.

  Разом із тим, як відмічалося на підставі аналізу ситуації, що склалася у сфері самоорганізації населення та участі громадян в управлінні місцевими справами, на шляху розвитку цього руху залишаються істотні перешкоди. До них належить, зокрема, нестача ресурсної бази в органах самоорганізації населення для реалізації ними власних повноважень; недооцінка органами та посадовими особами місцевого самоврядування ролі органів самоорганізації населення як партнерів у вирішенні пріоритетних соціальних проблем та ін.
  Працюючи у пленарному режимі та у секціях, учасники конференції розглянули проект Закону України “Про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання” та обговорили механізми його реалізації у практичній діяльності органів місцевого самоврядування.

  Ретельно обговоривши усі ці питання, учасники конференції схвалили діяльність Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення за період від попередньої Всеукраїнської конференції та схвалили розроблений експертами Всеукраїнської асоціації проект Закону України “Про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання” з урахуванням змін і доповнень, прийнятих на цій конференції та за підсумками громадського обговорення в регіонах.

  Керівництву Всеукраїнської асоціації рекомендовано передати доопрацьований варіант законопроекту на розгляд провідних наукових установ та Асоціації міст України для експертизи та подальшого спільного просування через Верховну Раду України.
  Керівництву Всеукраїнської асоціації доручено також узагальнити досвід міста Вінниці, накопичений у сфері системного розвитку органів самоорганізації і налагодження плідної співпраці з ними виконавчих органів міської ради, та за допомогою наявних Інтернет-ресурсів розповсюдити серед учасників конференції і серед усіх зацікавлених в Україні.

  Вирішено підтримати ініціативу “Інституту місцевої демократії” щодо запровадження на всеукраїнському та регіональному рівні конкурсу проектів розвитку самоорганізації як механізму державної підтримки важливого елементу системи місцевого самоврядування. Ініціатору доручено підготувати пакет нормативно-методичних матеріалів для започаткування такого конкурсу.
  Враховуючи чималі організаційні труднощі у підготовці та проведенні будь-яких загальних зборів, а також відсутність досвіду використання на місцях цієї форми локальної демократії, керівництву Всеукраїнської асоціації доручено підготувати та розповсюдити методичні матеріали (посібник, відеофільм тощо) з організації загальних зборів, доступний для якнайширшого кола громадськості.
  Враховуючи чималі організаційні труднощі у підготовці та проведенні будь-яких загальних зборів, а також відсутність досвіду використання на місцях цієї форми локальної демократії, керівництву Всеукраїнської асоціації доручено підготувати та розповсюдити методичний посібник з організації загальних зборів, доступний для якнайширшого кола громадськості.

  Спираючись на науковців-членів Всеукраїнської асоціації та контакти з системою Національної академії державного управління при Президентові України, заплановано провести роботу щодо включення питання підготовки і проведення загальних зборів членів територіальної громади за місцем проживання у навчальні курси магістрів державного управління та різні форми підвищення кваліфікації державних службовців і службовців місцевого самоврядування.

  Для запровадження дієвих механізмів реалізації норм Закону України “Про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання” вирішено утворити та організувати роботу експертних груп з інформаційного, організаційно-правового та навчально-методичного забезпечення цього процесу.

  Керівництву Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення доручено встановити плідні ділові стосунки з Асоціацією міст України, Асоціацією місцевих та регіональних влад України та Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, організувати спільні заходи, спрямовані на створення сприятливих умов на місцях для діяльності органів самоорганізації населення.
  ………………..

  РЕЗОЛЮЦІЯ

  Учасники п’ятої Всеукраїнської науково-практичної конференції з питань самоорганізації населення «Удосконалення законодавства України щодо проведення загальних зборів за місцем проживання», розглянувши проект Закону України “Про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання” та обговоривши механізми його реалізації у практичній діяльності органів місцевого самоврядування, констатують, що за період з попередньої Всеукраїнської конференції (грудень 2008) рух самоорганізації в Україні дедалі розвивається.

  Зокрема, Всеукраїнською громадською організацією “Асоціація сприяння самоорганізації населення” продовжується проведення лобістської кампанії щодо ухвалення Верховною Радою України проекту нової редакції Закону України “Про органи самоорганізації населення”, підтриманого учасниками четвертої Всеукраїнської науково-практичної конференції з питань самоорганізації населення.

  Асоціація всіляко сприяє удосконаленню місцевих нормативно-правових актів щодо розвитку різноманітних форм локальної демократії. Так, за сприяння Асоціації здійснювалась розробка Статуту територіальної громади міста Житомира, який ухвалено міською радою у грудні 2009 р., підготовлено проекти статутів територіальних громад міст Вінниця та Тернополя, проект Положення “Про громадські слухання в місті Одесі” тощо.

  Серед істотних досягнень на регіональному рівні слід вважати: організаційне укріплення Вінницької міської Асоціації органів самоорганізації та налагодження її системної співпраці із органами та посадовими особами місцевого самоврядування; прийняття в місті Миколаєві Програми підтримки розвитку органів самоорганізації населення на 2010-2011 роки; запровадження у місті Одесі інституту громадських інспекторів благоустрою, створення на базі гуртожитків, які підлягають приватизації, системи будинкових комітетів та міської Ради сприяння самоорганізації мешканців гуртожитків тощо.

  Разом із тим аналіз ситуації, що склалася, свідчить, що на шляху розвитку руху самоорганізації населення та участі громадян в управлінні місцевими справами залишаються істотні перешкоди. До них належить, зокрема, недосконале законодавство, нестача ресурсної бази в органів самоорганізації населення для реалізації ними власних повноважень, недооцінка органами та посадовими особами місцевого самоврядування ролі органів самоорганізації населення як партнерів у вирішенні соціальних проблем та ін.

  Враховуючи згадане, учасники конференції вирішили:

  1. Схвалити діяльність Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення за період з попередньої Всеукраїнської конференції.

  2. Схвалити розроблений експертами Всеукраїнської асоціації проект Закону України “Про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання” з урахуванням змін і доповнень, прийнятих на цій конференції та за підсумками громадського обговорення в регіонах.

  3. Рекомендувати керівництву Всеукраїнської асоціації передати доопрацьований варіант законопроекту на розгляд провідних наукових установ України та Асоціації міст України та для експертизи та подальшого спільного просування через Верховну Раду України.

  4. Узагальнити досвід міста Вінниці, накопичений у сфері системного розвитку органів самоорганізації і налагодження плідної співпраці з ними виконавчих органів міської ради, та за допомогою наявних Інтернет-ресурсів розповсюдити серед учасників конференції і серед усіх зацікавлених в Україні.

  5. Підтримати ініціативу “Інституту місцевої демократії” щодо запровад-ження на всеукраїнському та регіональному рівні конкурсу проектів розвитку самоорганізації як механізму державної підтримки важливого елементу системи місцевого самоврядування. Доручити ініціатору підготувати пакет нормативно-методичних матеріалів для започаткування такого конкурсу.

  6. Враховуючи чималі організаційні труднощі у підготовці та проведенні будь-яких загальних зборів, а також відсутність досвіду використання на місцях цієї форми локальної демократії, доручити керівництву Всеукраїнської асоціації підготувати та розповсюдити методичні матеріали (посібник, відеофільм тощо) з організації загальних зборів, доступний для якнайширшого кола громадськості.

  7. Спираючись на науковців-членів Всеукраїнської асоціації та контакти з системою Національної академії державного управління при Президентові України, провести роботу щодо включення питання підготовки і проведення загальних зборів членів територіальної громади за місцем проживання у навчальні курси магістрів державного управління та різні форми підвищення кваліфікації державних службовців і службовців місцевого самоврядування.

  8. Для запровадження дієвих механізмів реалізації норм Закону України “Про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання”, утворити та організувати роботу експертних груп з інформаційного, організаційно-правового та навчально-методичного забезпечення цього процесу.

  9. Керівництву Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення встановити плідні ділові стосунки з Асоціацією міст України, Асоціацією місцевих та регіональних влад України та Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад. Організувати спільні заходи, спрямовані на створення сприятливих умов на місцях для діяльності органів самоорганізації населення.

  Прийнято 16 травня 2010 року,

  м. Вінниця

  17.05.2010 — “Громадський портал Львова”

  Додано Віктор Гарбар @ 09:40

  Переглядів 1 003
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцінок поки що немає)
  Loading...

Цей матеріал не передбачає коментування.

Theme Tweaker by Unreal